Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Lise

-

Kariyer Gelişim Rehberliği

Okyanus Kolejlerinde Kariyer Gelişim Rehberliği Hizmeti Sunuluyor

Toplumlar, eğitim kurumlarından bedensel, zihinsel, psikolojik ve sosyal yönden sağlıklı, uyumlu, kendini ve içinde yaşadığı toplumu geliştiren bireyler yetiştirmesi beklenmekte. Okyanus Kolejleri, küresel dünyanın, artan rekabet koşullarının, teknolojinin dönüştürdüğü üretim ilişkilerinin gereklerini okumakta ve 21. yüzyıl yetkinlikleri ifadesiyle tanımlanan çağdaş insanın nitelikleri öğrencilerine kazandırmak için Kariyer Esaslı Yetenek Sistemini hayata geçirmiştir. Bu nedenle gençlerin bireysel, sosyal, mesleki gelişim ihtiyaçlarını karşılamak ve onların 21. yüzyılın profesyonel çalışma yaşantısına hazırlanmak için sistemli bir yaklaşım olan Kariyer Gelişim Rehberliği hizmetlerini sunmaktadır.

 

Gençler Dünyanın Aradığı Nitelikleri Kazanıyor

İnandığımız şey gençlerin lise yıllarındaki öğrenim yaşantısının, onları üniversiteye hazırlamaktan başka; liderlik, birlikte çalışmak, uyum sağlanabilirlik, yenilikçilik kültürü ve inovasyon küresel vatandaşlık, kritik düşünce, iletişim, üretkenlik ve hesap verebilirlik, bilgiye ulaşım, girişimcilik olgularını tanımalarını ve bu kavramları yetkinlik olarak kazanmalarını sağlamalı.

 

Sistemli Bir Yaklaşımla Kariyer Gelişim Rehberliği Yapılıyor

Her bireyin sahip olduğu potansiyelin kariyer öyküsüne etki yaptığını bilerek, öğrencilerimizin onları eşsiz ve başarılı kılan kariyer yeteneklerini keşfetmeyi, yeteneği eğitmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç için kullandığımız araçlar ve üretilen hizmetler bir sistem olarak işlemekte. Gençlerin bugünü ve yarını için pratik karşılığı olan, onları geliştiren kariyer rehberlik hizmetlerimizin bileşenleri:

  • Kariyer Profili Belirleme Testi
  • Kariyer Kulüpleri
  • Kariyer Gelişim Ve Rehberlik Saati
  • Kariyer Konuşmaları
 

Hangi Gelecek, Nasıl Bir Kariyer? Kariyer Profili Belirleme Testi Buna Yanıt Verir

Kariyer Profili Belirleme Testi tüm öğrencilerimize her yılı uygulanıyor, öğrencilere kendilerini tanımaları için ayna tutuyor, yön bulmaları için pusula oluyor. ‘Hangi üniversite?’ sorusunun yanıtından daha önemlisi olan ‘Hangi meslek, hangi gelecek, nasıl bir kariyer?’ sorularını yanıtını bulmalarına yardımcı oluyor. Lise yılları üniversite hazırlığı içinde bulunan yıllardır. Bu çok önemli süreçte Kariyer Profili Belirleme Testi, genç öğrencileri gelecek üzerindeki kişisel etkilerini fark etmelerini de sağlar, onları harekete geçirir. Kendisine ‘Bu hayat enerjimle neler yapabilirim?’ diye soran gençlerin güçlü yanıtlar vermesini sağlar.

 

Öğrencilerimiz, Kariyer Seçeneklerini ve Kendilerini Tanıyorlar

Kariyer Profili Belirleme Testi, sonucunda öğrencilerimizin kariyer seçeneklerini tanıma, pratik etme ve kendi gelişim ihtiyaçlarını fark etme imkânı veren kariyer kulübü tavsiyeleri oluşmakta. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğrencilerle yaptığı bireysel görüşmeler sonrası öğrencilerimiz ister Kariyer Profili Belirleme Testi sonucu oluşan Kariyer Kulübü önerileri dışında, merak ettikleri ve ilgi duydukları kulübü özgürce seçebiliyor. Her öğrenci bir kariyer kulübü üyesi oluyor ve öğretim yılı boyunca Kariyer Kulüplerinde, Okyanus Kolejlerinin tüm olanaklarını kullanabildikleri etkinlikler düzenliyor. Meslek profesyonelleriyle toplantılar, üniversitelerin ilgili bölümlerinin ziyareti, akademisyenlerle ve üniversiteli öğrencilerle söyleşiler, sahada gözlem, çeşitli meslek kuruluşların kongrelerine, fuarlarına katılım gibi eğitim-öğretimi çeşitlendiren, gençlerin deneyimlerini zenginleştiren faaliyetler kulüplerde öğrencilerin aktif rol almasıyla sürdürülüyor.

 

Öğrencilerimizin istekleri, Okyanus Koleji’nin Kariyer Esaslı Yetenek Sistemli eğitim vizyonu ve uluslararası yükseköğretim sisteminin değerlendirilmesiyle oluşan Kariyer Kulübü öğrencilerimize gelecek hayalleri için yollar açıyor.

 

Okyanus Kolejleri Lise Kariyer Ve Gelişim Saati

Gençlerimiz için 21. yüzyılın gerekleri hakkında bilgilendiren, liderlik, yönetim, organizasyon becerileri kazandırıp; kişisel gelişimlerini destekleyen, özel bir müfredatı olan Kariyer Ve Gelişim Saatleri düzenliyoruz. KGS’ler için ürettiğimiz içerikler eğitsel, bireysel ve kariyer rehberliği alanlarını karşıladığı gibi öğrencilerimize ‘değerler bilinci’ kazandırmayı gözetiyoruz. Her sınıf seviyesinde, gelişim ihtiyaçları gözönünde bulundurularak oluşturulan KGS’ler, öğrencilere vizyon kazandırmayı ve yaşam serüvenin lideri olmalarını amaçlıyor.

 

Tecrübe Konuşuyor, Bilgi Paylaşılıyor

Kariyer olgusunu, bir okyanusa benzetecek olursak; Kariyer Konuşmaları, öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda çizdikleri rotada ilerlerken, deneyimli kaptanlarla bir araya geldiği anlardır. İş hayatının, meslek yaşantısının doruklarında olan profesyonel ile potansiyel olanın etkileşimidir. İnsan etkileyen ve etkilenen bir varlık. Ve insanın gençlik çağı etkileşimin, duygular ve heyecanlar açıcısından yoğun yaşandığı yıllar. Bu nedenlerle her Kariyer Kulübü, bir zirve niteliğinde olan Kariyer Konuşmalarını organize etmekte, diğer okullardaki kulüp üyeleri ile etkileşim kurmakta. Gençlerin, kariyerinde parlayan, ilham verecek insanlarla bir araya gelmesini önemsiyoruz. Çünkü ekran kuşatması altında, sosyal çevrenin durağanlığı içinde olan öğrencilerimizin yeni ve etkili insanlarla tanışması önemli gelişim fırsatları sunmakta.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları