Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Orhan Özbey

OKYANUS KOLEJİ

-

Kurucumuz Sn. Orhan Özbey

“EĞİTİMİN HEDEFİNE,
İNSANLIĞIN YÜKSEK DEĞERLERİNİ KOYMAK”

1979 yılından bu güne dek süren eğitimcilik ve eğitim işletmeciliği meslek hayatımda bir ütopyam olagelmiştir; “Eğitimin hedefine, insanlığın yüksek değerlerini koymak.” İnsanlığın yüksek değerlerinin ne olduğu konusu ise basit bir yolla anlaşılabilirdi; “insanın doğasına yapılacak bilimsel bir seyehat…”

Özellikle günümüzde, bu yüksek ideal uğrunda gösterilecek her çaba için bizi aydınlatacak yardımcılar, bolca bulunmaktadır. “Bütün Fen ve Sosyal Bilimler” bu bilimlerin rehberliğinde mutlu insan, mutlu toplum imparatorluğu kurulabilirdi. Ve işte okul, tam da böyle bir yerdir… “Tüm dünyaya gelecek hazırlanılan mekânlar” işte Okyanus Kolejleri de bu duygular eşliğinde kuruldu. Eğitimin temel örgüsü de şu mantıkla çerçevelendi; “Bilimin gerçek verileriyle, öğrencinin aklına kapılar açılacak. Ancak iradesi elinden alınmayacaktır.” Analiz ve sentez yapabilen, pratik hayatta da inisiyatif kullanabilen insan modelini, eğitim sisteminin odağına koyarak çalışmalarımıza başladık. Okul, bir öğrencinin sadece öğrenme yeri olmadığı bilincinden hareketle, en çok zaman geçirdiği bu mekânlarda, öğrenmenin yanı sıra arkadaşlıklar edinme, kendisini ispat etme, gözlem yapabilme gibi onlarca gereksinimin karşılandığı yerler olarak düşündüğümüzde, her insan gibi her öğrencinin de şu dört temel ihtiyacına cevaplar aramaya başladık.

RUHSAL GELİŞME,
DUYGUSAL GELİŞME,
ZİHİNSEL GELİŞME,
BEDENSEL GELİŞME...

Bunun için onlarca kulüp kurduk ve şu çağrımızı yaptık; “Sizi evrensel bilgilerle donanmış zihinsel aydınlığa, sanatın her çeşidiyle renklenmiş duygusal heyecana, etik değerlerle yücelmiş ruh bakımına, sporun sağlıkla bütünleşmiş bedensel gelişimine, vizyona, erdeme, Okyanus enginliğinde bir hoşgörü atmosferine çağırıyoruz.” Bu çağrımız öylesine büyük bir karşılık buldu ki, İstanbul’umuzun ve Türkiye’mizin birçok vilayetinde yeni kampüsler açmak sorumluluğu ile bizi karşı karşıya getirdi. Bu mutlu yolculukta, önümüzdeki yıllarda daha çok Okyanus Kolejleri Kampüsleri ile hizmet vermeyi diliyor, saygılar sunuyorum.

ORHAN ÖZBEY

Kurucu
Kurucumuzla iletişime geçmek ve detaylı bilgi edinmek için kişisel web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları