Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Okyanus'ta Bursluluk

OKYANUS’TA BURS

Okyanus Kolejleri'nde Kimler "Burslu Eğitim" Alabilir?

 

1- Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) başarılı olanlar - (Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Ortak Sınavlarda yüksek puan alan öğrenciler)

2- Okyanusta Bursluluk Sınavı’nda Başarılı Olanlar - (Okyanus Kolejleri'nin her yıl düzenlediği Okyanus Bursluluk Sınavları' na katılarak, okullarımız tarafından belirlenmiş puanları alan öğrenciler)

3- Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Bursluluk Sınavı'nda (ÜBS'de) Başarılı Olanlar - ( Okyanus Kolejleri'nin düzenlediği, Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Bursluluk Sınavı'nda okullarımız tarafından belirlenmiş puanları alan öğrenciler. )

4- Takım ve Bireysel Spor Dallarında Başarılı Olanlar - (Sportif burslar takım olarak geçmiş yıllarda başarı kazanmış ekibe; yapılan araştırmalar sonucu verilmektedir.)Talepte bulunan öğrencinin, öncelikle kurum içinde branşında faal bir oluşumun olması gerekir. Talepte bulunan öğrencinin bu oluşuma dahil olması için, son 2 yılda resmi müsabakalarda oynadığı maç sayısını/karşılaşma sayısını,(İl, Ülke, Dünya çapında) ilk 3’e girmişse (takım sporuysa takım olarak) resmi evraklarla belgelemelidir. Belgelemeden sonra mevcut yapıya dahil olmak için önce antrenör tarafından ön görüşme deneme aşaması gerçekleştirilir. Antrenör raporu ve kontenjan durumuna göre burs olanakları (kısmi burs, tam burs, VIP burs) sağlanır.(Okyanus Kolejleri spor kulübünde oynama zorunluluğu yoktur.)Süreç ve kademeye göre 4 yıllık ya da 3 yıllık burs sözleşmesi imzalanır. Performansına ve antrenör raporuna göre her yıl bursun devam edip etmeyeceğine karar verilir.

5- Şehit ve Gazi Çocukları - (Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kanunu gereği, Yönetim Kurulu’nun tahsis ettiği kontenjan oranlarında)

6- Bilim-Sanat Alanlarında Ulusal veya Uluslararası Başarı Gösteren - (Bilim- Sanat Alanında ulusal veya uluslararası yarışmalarda ilk üç dereceye giren yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler)

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları