Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

BARGEM

Okyanus Kolejleri’ne özel bir ArGe merkezi olan BARGEM (Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi); bilimsel organizasyonlar, ulusal ve uluslararası proje çalışmaları, AB projeleri, UBAM (Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi) faaliyetleri, Fen Liseleri Kariyer Dersleri ve Üniversite Kariyer Staj Programı gibi çalışmalar ile bilimsel bakış açısını öğrencilerimizin günlük hayatlarının bir parçası haline getirmeyi amaçlar.

2005 yılında kurulan BARGEM, kurulduğu günden bu yana yaptığı bilimsel çalışmalar, bilimsel içerikli seminerler ve proje yarışmalarıyla, Okyanus Kolejleri’nin tüm kampüslerinde ve tüm kademelerinde öğrencilerimize bilimsel okuryazarlık ve bilimsel bakış açısı kazandırma prensibiyle değerli etkinliklerde bulunmaktadır.

PROJE BAŞARILARINDA LİDERİZ

Okyanus Kolejleri, BARGEM desteği ile yürütmüş oldukları çalışmalar sonucunda, Ulusal düzeyde "TÜBİTAK", uluslararası platformda ise "MILSET(Avrupa/Asya Bilim Fuarları), MOSTRATEC (Brezilya), ISTEC (Endonezya), ATAST I-FEST (Tunus), FAST (İtalya), ABD International Science Project Contest, Destination Imagination (Amerika)" başta olmak üzere, Türkiye ve Dünya’da gerçekleştirilen birçok proje yarışmasında elde ettiği başarılarla yıllardır lider bir kurumdur.

 

 

 

 

 

 

 

 

ARAŞTIRMALARIMIZI BİLİM VE TEKNOLOJİ LABORATUVARIMIZDA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

BARGEM - Üniversite işbirlikleriyle yürütülen çalışmalarımız sayesinde öğrencilerimiz Üniversite Laboratuvarlarında proje çalışmaları imkanı bulmaktadır. Bunun yanısıra, üniversite standartlarında kurulmuş Bilim ve Teknoloji Laboratuvarımızda, DNA analizlerinden, ekstraksiyon işlemlerine, Nanoteknolojik uygulamalardan Mikrobiyolojik testlere kadar birçok çalışmanın yapıldığı “öğrenci araştırma projeleri” gerçekleştirilerek gençlerimiz bilime teşvik edilmekte ve bu alanlarda başarı elde etmeleri için gerekli olan tüm destekler sağlanmaktadır.

Sadece Bargem'e özgü olan Proje Odalarımızda ise, öğrencilerimizin grup çalışmaları yapabilmeleri için onlara en uygun ortamları sunulmaktadır.

 

Bargem Proje Uzmanları

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları