Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Lise

-

Fen ve Proje Lisesi

Okyanus Kolejleri'nin amacı; yetiştirdiği öğrencilerin Türkiye’nin en iyi üniversitelerini kazanmalarına katkıda bulunmak, geleceğin mühendislerini, doktorlarını, genetikçilerini, nano ve uzay bilimcilerini, fizik adamlarını bilime kazandırmaktır.


Avcılar Kampüsünde faaliyet gösteren Okyanus Koleji Fen ve Proje Lisesi, 2006-2007 eğitim öğretim yılında faaliyete başladı.2016-2017 eğitim öğretim yılında Bahçeşehir Kampüsü açıldı. Fen alanında Türkiye’nin ihtiyacı olan üstün nitelikli bilim adamlarının yetişmesine, proje üreten, buluş yapan ve bilimselliğin getirisine inanmış, kendini bilime adamış gençler yetiştirmek, tüm bunların yanı sıra yetenek, zekâ, çalışma düzeyi üst düzeyde olan öğrencilerimizin yüksek öğrenime hazırlanmaları için her türlü olanağı sunarak, TYT-AYT’de derece yapmalarını sağlamak, böylece Türkiye’nin en iyi üniversitelerini kazanmalarına katkıda bulunmaktır.

Fen ve Proje Lisesinde, geleneksel ve tamamlayıcı ölçme araçları kullanılır. Ölçme-değerlendirme, öğrencilerimizin akademik performansı ile ilgili bilgilerin toplanması ve analiz edilmesidir. Öğrenme sürecinin farklı aşamalarında öğrencilerimizin neler bildiklerini, neleri anladıklarını ve neleri yapabildiklerini belirlemektedir. Bu doğrultuda öğrencilerimize 9. ve 10. Sınıflarda komite sınavı uygularken,11. ve 12. Sınıflarda TYT-AYT sınavları uyguluyoruz. Değerlendirme komisyonu, uygulanan sınavları bireysel öğrenci görüşmeleri ile değerlendirmektedir.


Türkiye eğitim sisteminin, uygulama alanındaki gerekliliğin farkındalığıyla, öğrencilerimizin mesleki tercih ve gelişimine katkı sağlıyoruz.
 

Türkiye eğitim sisteminin uygulama alanındaki gerekliliğin farkındalığıyla, öğrencilerimiz belirlenen periyotlarda sanayi kuruluşlarının AR-GE departmanlarını ziyaret edecek, burada öğrencilere üretimi yerinde görme, analiz etme, projelendirme, çıkarım yapma, bilimsel sorgulama gibi metotlarla hedef davranışlar verilecektir. Bu deneyimler, ilgi duydukları mesleklerin çalışma ortamında gözlemlenmesi şeklinde gerçekleşir. Projelere katılıp başarılı olma, Okyanus Koleji Fen ve Proje Lisesinin en önemli amaçları arasındadır. Bu kapsamda dört yıldır uluslararası ve ulusal birçok proje yarışmalarına katılım sağlanmış ve çeşitli dereceler alınmıştır.

 

Okyanus Koleji Fen ve Proje Lisesinde, Milli Eğitim Bakanlığından alınan özel izinle, diğer Fen liselerinde olmayan 5 farklı akademik program uygulanmaktadır.

Okulumuzun Fen ve Proje Lisesi öğrencileri, eğitim ve öğretim yılında aldıkları 5 farklı akademik dersler ile proje üretiminde ve gelişmesinde gerekli ayrıntıları öğrenerek proje hazırlamada kullanıyor.

• Astronomi ve Uzay Bilimleri Uzay Teknolojileri.
• Elektrofizik. (Elektronik ve Uygulamaları)
• Doğa Teknolojileri.
• Nanoteknoloji ve Genetik. (Nano Bilim ve Uygulamaları, Biyoteknoloji ve Uygulamaları)
• Ekoloji ve Çevre Bilimleri. (Bioteknoloji ve Uygulamaları)

Bu beş akademik programın okulumuzda uygulayıcıları, İstanbul’daki güzide üniversitelerin değerli akademisyenleridir.

LGS (Liseye Geçiş Sınavı) sınavına giren ve LGS sınav başarısını üniversite sınavlarına taşımak isteyen öğrencilerimizi Okyanus Koleji Fen ve Proje liselerine bekliyoruz.

 Öğrencilerimizi seviyelerine uygun olarak KET, PET ve FCE sınavlarına hazırlayarak, almış oldukları eğitim sonucunda, dünya üzerinde birçok üniversite tarafından kabul edilen FCE belgesiyle, üniversitelerin hazırlık sınıflarında okumadan birinci sınıfa başlamalarını hedeflemekteyiz.

Lise düzeyindeki öğrencilerimiz, belirlemiş olduğumuz hedeflerimize ulaşma yönünde sistemli bir eğitime tâbi tutulmaktadırlar. Okulumuzun İngilizce eğitimi uluslararası sınavlar ile test edilmektedir. Her yıl dünya üzerinde yaklaşık iki milyon öğrencinin katıldığı uluslararası sınavlarda, yabancı dil öğreniminin temel yapısını oluşturan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri, üniversite yetkilileri tarafından ölçülerek, objektif değerlendirmeler öğrencilerimize bir sertifika ile bildirilmektedir. Okyanus Kolejleri’nde lise öğrencilerimiz 9. sınıftan itibaren kendi seviyelerinde İngilizce eğitimi almaktadırlar.

Öğrenci merkezli programladığımız İngilizce derslerimizde, öğrencilerimiz kendi gerçek düşünce ve duygularını açıklama ve yabancı dili farklı bir ortamda kullanma imkânı bulmakta ve yabancı öğretmenlerle konuşma becerileri de sürekli olarak geliştirilmektedir.

Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi (UBAM), öğrencilerimizin gözlemleyerek uzaya olan meraklarına tercüman olmak için gözlemevini faaliyete geçirmiştir. 

Fen ve Proje Liseleri altyapı çalışmaları kapsamında, her dersin laboratuvarı bulunmakta ve dersler uygulama yöntemiyle işlenmektedir. Bu kapsamda UBAM, öğrencilerimizin gözlemleyerek uzaya olan meraklarına tercüman olmak için gözlemevini faaliyete geçirmiştir.

 

YKS 2020 Yerleştirme Sonuçları

 

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları