Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Lise

-

Okyanus PUSULAM

Öğrencilerimiz Okyanus Pusulamla, Geleceğe Doğru Rota Çiziyor
Okyanus Kolejlerinin, 9. Sınıftan itibaren başlayan Üniversiteye Hazırlık Sistemi, Okyanus Pusulam ekranıyla daha da zenginleşti. Artık tüm lise öğrencilerimizin Pusulam’ı var.
 


 

Pusulam, öğrencilerimizin olabileceklerin en iyisi olması için objektif verilerle geri bildirimini sağlıyor. Öğretim yılı boyunca haftalık ders programları ve üniversite hazırlık sınavları (TYT-AYT) akademik derslerin komisyonları ve Ölçme Değerlendirme Bölümü tarafından planlandı. Yüzlerce konu ve binlerce testten oluşan bu başarı değerlendirme sistemin tek bir amacı var: Öğrencimizin kazanabileceği en doğru üniversiteyi kazanmasını sağlamak.

 

Öğrenim teknolojisinin, üniversite hazırlığı alanında en etkin kullanımı diyebileceğimiz Okyanus Pusulam, öğrencilerimizin gelecek hayalini somutlaştıran bir ekran. Okulumuzun dijital portalı olan İnteraktif Sistem ile erişilen Pusulam ’da, öğretim yılının ilk haftası uygulanan TYT Hazır Bulunuşluk Sınavıyla öğrencinin bireysel öğrenme verileri toplanmaya başlıyor. Ve yıl boyunca katıldığı öğrenme başarısını ölçen testlerin sonuçları, öğrenciye resmin tamamını gösteren nitelikte performans raporları oluşuyor. Derslerin ve konuların ne ölçüde öğrenildiğini, başarısını yükseltmek isteyen öğrenciler için hangi dersin hangi konularına odaklanılması gerektiğine yönelik bilgiler, grafik ve metin olarak sunuluyor. Öğrenciye özel geri bildirim sağlayan bu veriler Sınıf Koçu ve Okul Rehber Öğretmenleri tarafından da yakından takip ediliyor.Okyanus Pusulam, öğrencilerimizin 9. sınıftan itibaren amaçlı öğrenmesini ve belirlenen hedeflerle gelişmesini destekliyor. Ülkemizde iki yüz kadar üniversite ve binlerce bölüm var. Ve bunlardan bir kısmı öğrencimizin ilgisine, yeteneğine hitap etmekte. Kariyer seçimi de demek olan yüksek öğrenim için Pusulam ’la öğrencimiz ‘üniversite/bölüm tercih listesini’ bugün yapıyor, yarın için bir projeksiyon çiziyor.


 

Okullarımızda kariyer ve üniversite kavramları öğrencilerimizin en sık karşılaştığı sözcüklerdir. Çünkü Okyanus Kolejleri'nde lise eğitimi yetenek için kariyere odaklanılan bir süreçtir. Öğrencinin kendini tanıması ve yeteneklerini geliştirmesini amaçlayan Kariyer Esaslı Yetenek Sistemi Modelimiz içinde MAPP Kariyer Testi de yer almaktadır. MAPP yardımıyla öğrencimizin doğru hedefler bulması sağlanır. Çünkü MAPP Kariyer Raporuyla yüzlerce kariyer olasılığı arasında öğrenciye, kendisi için en uygun meslekler önerilir. Bu kariyer rehberliğiyle birlikte Okyanus Pusulam, öğrencilerimizin tüm lise yaşantısı boyunca sunulan bir hizmettir.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları