Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

TEDx


By organizing a TEDx event, you can create a unique gathering in your community that will unleash new ideas, inspire and inform.” Konuya böyle bir giriş yapıyor resmi TEDx sayfası ve biz kesinlikle bu paragrafı bozmadan yayınlıyoruz, çünkü bizler bu konuşmalardan ilham almış ve heyecan duymuş, meraklı bir öğrenci grubuyuz. Hedefimiz ise bu etkinliği kendi konu başlığımızla, kendi davetlilerimizle onların tecrübe ve deneyimlerini, kendi evimizde dinlemek; o sıcaklığı hissedebilmek. Romantik anlamını bir kenara koyarsak, TEDx gerçek anlamıyla bir konu çerçevesinde ancak farklı deneyimler ve bilgi birikimi çerçevesinden yapılan süresi sınırlı iyi hazırlanmış konuşmalar bütünüdür.

TED, kâr amacı gütmeyen özel Sappling Vakfı’nın sahip olduğu, “Yaymaya Değer Fikirler”i tanıtmak amacı ile kurulmuş küresel konferanslar serisidir. TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TED’i yaratmıştır. TEDx ismindeki “x” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelmektedir.

Bir TEDx etkinliği, TED konuşma videoları ve canlı konuşmalar sayesinde yeni fikirler ve ilham veren tartışmalarla zenginleşen bir dünyayı yaşatır. TED bağımsız organize edilen bu etkinlikler için genel kılavuzluk hizmeti verir.
Sorumluluklarımızın farkındayız, yapılacak çok iş gidilecek çok yol var ancak biz vazgeçmeden hayallerimize koşuyor olacağız!

TEDxYouth@OkyanusKoleji, TED tarafından lisanslanmış, tamamı gönüllülerden oluşan ve kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonudur. Gönüllü ekip Okyanus Koleji öğrencilerinden ve öğretmenlerinden oluşmaktadır.
 


TEDx Okyanus Koleji Sosyal Medya Hesapları

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları