Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

TEDx

-

Konuşmacılar

 

Sevil Atasoy     

 

Alman Lisesi ve İ.Ü. Kimya Fakültesi mezunu olan Atasoy, Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde öğretim üyeliğinin yanı sıra 1980-1993 yılları arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kimyasal Tahliller İhtisas Dairesi Başkanlığını, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünün 1988-2005 yılları arasında müdürlüğünü yürüttü. 2005-2010 arasında Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu üye ve başkanı olarak çalıştı, beş yıl boyunca Hürriyet gazetesi Pazar ekinde Delil Avcısı köşesinde popüler adli bilim yazıları kaleme aldı, yüzün üzerindeki bilimsel yayınlarına ek olarak altı adet kitabı bulunuyor.  Atasoy’un son kitabı ise Doğan Kitap’tan çıkan, “Züppe Kocanın Şarkıcı Karısı ve Başka Nahoş Gerçekler” adıyla yayımlandı. Kanal D’de yayınlanan polisiye dizi “Kanıt”ın öykü danışmanı ve sunucusu Atasoy, aynı zamanda CNNTürk’teki “Suç ve Delil” programını da hazırlayıp sundu. Atasoy, Üsküdar Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı olarak görev yapıyor. Sevil Atasoy, 14 Şubat’ta bizlerle.

İnci Kadribegiç 

İnci Kadribegiç Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olup aynı zamanda kök hücre araştırmacısıdır. Tıp Fakültesindeki ilk yılında kök hücre çalışmalarına başlamak için pek çok laboratuvara başvurmuş ve 193 kez reddedilmiştir. Hayallerinin peşinden koşmaktan vazgeçmeyen İnci, Koç Üniversitesinde başladığı kök hücre yolculuğuna,  2012 Nobel Fizyoloji/Tıp Ödülü sahibi Dr. Shinya Yamanakanin kurucusu ve direktörü olduğu üniversiteye kabul alınarak çalışmalarını devam ettirmeyi başarmıştır. Çalışmalarıyla Amerika Ulusal Sağlık Enstitüsü’nde ülkemizi temsil edecek olup bilimsel çalışmalar dışında çocukların eğitim haklarının iyileştirilmesi için mücadele etmektedir. İnci Kadribegiç, 14 Şubat’ta bizlerle.

Simay Dinç 

 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan girişimci Simay Dinç, Türkiye’nin ilk yaratıcı girişimcilik köyü Yeniçarohori projesini oluşturdu. Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları ve Geliştiricileri Derneği OYUNDER’in yönetim kurulu üyesi ve WOMEN in GAMES Türkiye’nin kurucusu olan Dinç, 2015 yılında Apple tarafından Türkiye’den seçilen en iyi mobil oyunu Recontact: İstanbul’un yapımcısıdır. Aynı zamanda Kıraarthane Games’inde kurucu ortağıdır. Simay Dinç 14 Şubat’ta bizlerle.

 

Serdar Vatansever 

 

Psikolog Serdar Vatansever, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü bitirdi. Üniversite hayatı boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Tarlabaşı Toplum Günüllüleri Merkezi, Gündüz Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi başta olmak üzere birçok kuruluşta görev aldı. Müzik dinleme ve müzik aleti çalmanın, beyin loblarının aktivasyonu ve senkronizasyonuna etkisi konusunda birçok araştırmada bulundu ve bu konuda Avrupa ve Amerika’da kullanılan fakat Türkiye’de rastlamadığımız, içeriği oldukça keyifli, bireysel ve grup çalışmalarını kurucusu olduğu “Bilinç Psikolojik Danışmanlık ve Değişim Merkezi’nde yürütmektedir. Birçok kurumda, liselerde ve üniversitelerde Türkçe ve İngilizce psikoterapi hizmeti vermekte ve TRT1’de “Bir Yastıkta Kocayalım” projesini, evliliklerde uyum ve problem çözme becerilerinin üzerine kullanan Serdar Vatansever, 14 Şubat’ta bizlerle.

 

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları