Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Lise

-

Almanca Eğitimi

Almanca Eğitimi

Dil insanın en önemli iletişim aracıdır. Bugün hızla değişen ve gelişen dünyada dil öğrenmek gerek iş hayatında gerek sosyal hayatta insanlar için kaçınılmaz olmuştur. 
Okyanus Kolejleri Almanca Bölümü öğrencilerine, ‘’Bir lisan bir insan’’ sözü ile yola çıkarak yabancı dilin önemini benimsetir ve öğrencilerin yabancı dili yaşayarak öğrenmelerini sağlar.

Okyanus Kolejlerinde Almanca Eğitimi ezberci sistemden uzak, konuşma odaklı,  öğrencilerin Almancayı severek ve yaşayarak öğrenmelerini esas almaktadır. Ana dilci kadrosuyla öğrencilere öğrendikleri yabancı dili kültürüyle birlikte öğretmektedir.
 

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR

Yabancı dil eğitimi küçük yaşta başlamalı görüşüyle öğrencilerimiz, ilkokul 1. sınıftan itibaren Almanca eğitimine kulüp dersi ile başlar. Kulüp dersinde öğrencilere Almancayı eğlenerek öğreterek yabancı dili sevmelerini sağlamaktayız. 

LİSE EĞİTİMİ

Lise grubunda Almanca, 9. sınıf itibariyle 2.yabancı dil olarak başlamakta olup, haftada iki saat ile A1.1 seviyesi verilmekte, 10. sınıfta ise A1.2 seviyesi ile tamamlanmaktadır. 9 ve 10. Sınıf öğrencilerimiz, ders saati dışında haftada iki saat kulüp dersi seçerek Almanca Eğitimini ilerletebilmektedir. 11 ve 12. sınıf  öğrencilerimize A2 seviyesinde Almanca eğitimi verilir .
Öğrencilerimiz 10. sınıfın sonunda Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen uluslararası geçerliliği olan sertifika sınavlarına hazırlanmaya başlar. Dil becerisi yüksek olan öğrencilerimiz, seviyelerine göre A1,A2, B1, B2, C1 ve C2  sertifika sınavlarına hazırlanırlar.

Okyanus Kolejleri olarak Almancayı sadece ders olarak öğretmiyor, bunu öğrencilere bir hayat tarzı, bir yaşam gerekliliği olarak gösteriyoruz. Alman kültürünün yansıtıldığı Almanca Günü, Alman Pastaneleri’nde konuşma etkinlikleri, turistler ile röportaj etkinliklerimiz gibi birçok etkinlikler düzenlemekte ve yurt dışı gezilerimizde de öğrencilerimize Almancayı yerinde kullanma olanağı sağlıyoruz.

ALMANCA İLE BİR ADIM ÖNDEYİM 

Almanca sertifika sınavı Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi'nin (GER) altı basamaklı sınavıdır. 
Okyanus Kolejleri Almanca Zümresi olarak öğrencilere en başta yabancı dilin önemini benimsetir, tüm becerileriyle öğretir ve bunu belgeleriz.
Fit sınavına giren öğrenciler kulüp derslerinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerine yönelik çalıştırılır. 
Sınava başarıyla tamamlanan öğrencilere uluslararası geçerliliği olan sertifika verilir. 
Seviyeye göre alınan sertifikalar öğrencilere gerek iş hayatında gerekse yükseköğrenim sürecinde birçok avantaj sağlayacaktır.
Okyanus Koleji öğrencileri almış oldukları almanca eğitimini sertifika sınavıyla belgeleyerek her zaman bir adım önde olacaklardır.

Almanca Bölüm Başkanı

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları