Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Lise

-

Kariyer Profili Belirleme Testi

Öğrenciler Kariyer Profili Belirleme Testi ile Kariyerini Planlıyor

Okyanus Kolejlerinde her öğretim yılın Eylül ayında, tüm lise öğrencileri Kariyer Profili Belirleme Testi ile kariyer planlarını yapıyor, gözden geçiriyor ve gelecek hayallerine doğru yol alıyor.

Kariyer Esaslı Yetenek Sistemi uygulamakta olan Okyanus Kolejleri Liseleri, kariyer rehberlik hizmetlerini üretirken öğrencilerinin kullanımına sunduğu araçlardan biri de Kariyer Profili Belirleme Testi'dir. Kariyer Profili Belirleme Testi, bireysel potansiyelin motivasyonel değerlendirilmesi anlamına gelen Motivational Appraisal of Personal Potential ifadesindeki sözcüklerin ilk harflerinden oluşan kısaltma ve bir markadır. 1995 yılından beri başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın hemen hemen her ülkesinde uygulanmakta. Bugüne kadar Dünya genelinde 7 milyondan fazla kişi Kariyer Profili Belirleme Testi’ni yapmıştır.

 Gelecek, Yetenekle Tasarlanır

Okyanus’taki, bütün öğretim ve eğitim işleyişi, gençlerin başarılı ve mutlu olacağı bir gelecek için tasarlandı. Üniversite hazırlık sürecindeki ders seçiminden, yükseköğretim programlarında hedefler belirlemeye; sanatsal-kültürel-sportif kulüplerden, kariyer eğilimlerine kadar yetenek kavramı üzerinde duruluyor. Yeteneğin, insan yaşantısını şekillendiren doğal bir motivasyon kaynağı olduğundan, yeteneğini tanıyan onu geliştirme imkanı bulan gençler, doyumlu bir kariyere ulaşacaktır.

Okyanus Kolejleri Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, bütünsel rehberlik anlayışı içinde öğrencilerine sunduğu  Kariyer Profili Belirleme Testi, motivasyonel kaynaklarını fark etmelerini, kariyer tercihlerinde objektif verilerle çalışmalarını sağlıyor. Yurt dışında, insan kaynakları kuruluşlarının, kariyer koçlarının yaygın olarak kullandığı Kariyer Profili Belirleme Testi, insanların tamamen kendilerine özgü ilgi ve yeteneklerini kullanabilecekleri böylece mutlu ve başarılı olabilecekleri bir meslek bulmalarına yardımcı oluyor.

Hangi Gelecek, Nasıl Bir Kariyer?

Kariyer Profili Belirleme Testi öğrencilere kendilerini tanımaları için ayna tutuyor, yön bulmaları için pusula oluyor. ‘Hangi hangi üniversite?’ sorusunun yanıtından daha önemlisi olan ‘Hangi meslek, hangi gelecek, nasıl bir kariyer?’ sorularını yanıtını bulmalarına yardımcı oluyor. Lise yılları üniversite hazırlığı içinde bulunan yıllardır. Bu çok önemli süreçte Kariyer Profili Belirleme Testi, genç öğrencileri gelecek üzerindeki kişisel etkilerini fark etmelerini de sağlar, onları harekete geçirir. Kendisine ‘Bu hayat enerjimle neler yapabilirim?’ diye soran gençlerin güçlü yanıtlar vermesini sağlar.

 

Kariyer Kulüpleri Seçilecek

Öğrenciler için 500 meslek, onların kişisel özelliklerine göre sıralanır. Öğrencilik rolünde daha iyisini yapmak için motive eder. Öğrenciye okul ve sınav motivasyonu sağlar. Kariyer Profili Belirleme Testi, güvenilir, geçerli bilimsel bir envanterdir. Okyanus Koleji öğrencilerinin İnteraktif Sistemleriyle eriştikleri Kariyer Profili Belirleme Testi Online bir araç olduğu için kısa sürede, keyifle tamamlanır. Çabucak raporlanır ve sürekli online olarak erişilip paylaşılabiliyor.

Okul rehber öğretmenlerinin yönlendirmesiyle uygulanan ve bireysel görüşmelerle de değerlendirilen Kariyer Profili Belirleme Testi Analizi, öğrencilerimizin seçecekleri Kariyer Kulüpleri için de önerilerde bulunuyor.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları