Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Lise

-

İngilizce Eğitimi

Uluslararası Düzeyde Yabancı Dil Eğitimi

 

Eğitim-Öğretim ve Ölçme-Değerlendirme


Öğrencilerimizin akademik hedeflerini ve kariyer planlamalarını gerçekleştirmelerine yardımcı olurken yabancı dilin de ne derecede önemli olduğunun bilincindeyiz.

Bu nedenle lise İngilizce bölümü olarak öğrencilerimize üniversiteyi 1 yıl erken bitirme fırsatı vererek kariyerlerine erken adım atma imkânı sağlıyoruz. Lise İngilizce bölümü olarak 9.sınıf öğrencilerimizi dönem başında gerçekleştirdiğimiz sınavlarla, bulunduğu seviyenin bir üst seviyesine hazırlıyoruz. Eğitim dönemi sonunda ise başta 9.sınıflar olmak üzere lise kademelerinde yer alan tüm Okyanus öğrencilerini Dünya çapında geçerliliği olan Cambridge ve IELTS sınavlarına alanında uzman öğretmen kadromuz ile hazırlamaktayız. Üniversiteye hazırlık amaçlı sürdürdüğümüz akademik çalışmalar olarak  ara dönem yetiştirme kursu, EPT sınavları, kur atlama sistemi ve sene sonu yapılan PET, FCE ve IELTS sınavları  öğrencilerimizin yeterliliklerini belgeleyerek üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıflarından muaf olabilmelerini sağlamaktadır.

Bununla birlikte, başarılı öğrencilerimiz almış oldukları sertifikaları ile dil bilgilerini sadece yurtiçinde değil yurtdışı yüksekokullarda kanıtlayabilmekte ve bu sayede lisans eğitimine yabancı dil engelini aşmış olarak başlamaktadır.

 

 

Life Skills

Öğrenciler akademik İngilizce derslerinde çok basit iletişim yapılarını öğrenmemiş olabilir ve günlük yaşamda öğrencinin yabancı dilinin ölçülebildiği yerler okudukları makaleler değil, daha basit konuşma ortamlarıdır. Bazen bu yapıları kullanamayan bir öğrencinin çok iyi bir terminoloji bilgisi olsa bile, yabancı dilinin düşük olduğu yanılgısına varılabilir ve öğrencinin dil öğrenim sürecinde motivasyonu düşebilir. Bu nedenle Life Skills, özel hazırlanan Okyanus temaları ile 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerinin konuşma becerilerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla tasarlanmışır. Life Skills müfredatı ile hedefimiz öğrencilerimizin dil yeterliliklerini performansa dökmelerini sağlamak ve pratik yaparak dil öğrenme korkularını ortadan kaldırmaktır.

 

Projeler

 

 

Okyanus Kolejleri olarak, yabancı dil eğitiminde akademik başarıların yanı sıra, öğrencilerimizin İngilizce bilgilerini aktif olarak kullanma amaçlı sosyal ve kültürel alanlarda da gelişmelerini hedeflemekteyiz. Bu nedenle ulusal ve uluslararası birçok proje ve yarışmaya katılan öğrencilerimiz, her eğitim-öğretim yılını başarı ve ödüllerle tamamlamaktadırlar. Uluslararası sosyal eğitim sistemi olan e-Twinning portalı ile öğrencilerimiz, Avrupa’nın ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki diğer lise öğrencileri ile ortaklaşa ödüllü projeler üretmektedirler ve bu sayede sadece sosyal olarak değil kültürel olarak da küreselleşme sürecindeki dünya konjonktürüne ait bireyler olarak yetişmektedirler.

 

Yurt Dışı Bilim-Kültür Seminerleri ve Dil Eğitimi

 

 

Okyanus Kolejleri bünyesinde, Amerika ve İngilterede her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz seminerler ile öğrencilerimizin aldıkları İngilizce eğitimini pekiştirmesi sağlanmakta ve bununla birlikte sosyal, kültürel ve bilimsel yönden kendilerini geliştirmelerine olanak tanınmaktadır.  Örneğin, İngiltere’de gerçekleştirdiğimiz ‘Oxford Street: İngilizce’yi yaşayarak öğren’ temalı eğitimimiz ile öğrencilerimiz, yabancı öğretmenler eşliğinde interaktif ders yaparak dil gelişimlerine eğlenceli bir şekilde katkıda bulunmaktadırlar.

 

Okul İçi Etkinlikler

 

 

Ulusal ve uluslararası proje ve geziler ek olarak, okullarımız şubelerarası ve şube içi İngilizce etkinliklerle, öğrencilerimizin İngilizce’yi aktif olarak kullandıkları platformları sürekli olarak arttırmayı amaçlamaktayız. Quiz Show, True/False Show ve Four Pictures One Word, O’debate, O’Talks, Culture Fest gibi okul içi yarışmalarla ve etkinliklerle, öğrencilerimiz İngilizce bilgilerini sergilemektedir.

Sene sonunda öğrencilerimiz, eğitim yılı boyunca hazırladıkları Talent Show adlı gösteriyi belirlenen kampüsümüzde festival havasında geçen törenle ve tüm 9.sınıf öğrencileri, öğrenci velileri, lise idarecileri ve İngilizce öğretmenlerine sergilerler.

 

Okul Dışı Etkinlikler

Yabancı dil eğitimini her zaman ön plânda tutan Okyanus Kolejleri, öğrencilerine hem akademik hem de ileriki yaşamlarında ihtiyaç duyacakları kalitede İngilizce eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda okulumuz, ders içi eğitimin yanında, yapılan diğer faaliyetlerle de oldukça önem vermektedir.

O’MUN ‘Model of United Nations’ adlı etkinliğimiz ile amacımız, öğrencilerimizi güncel olaylar, küreselleşme ve çok uluslu diplomasi gibi konularda bilinçlendirmektir. Model BM konferanslarımızda, öğrenciler diplomat rolünü üstlenerek uluslararası örgütlerin oturumlarını canlandırırlar ve katılımcılar temsil ettikleri ülke hakkında araştırma yaparak ve tartışarak, müzakereler sonucunda uluslararası sorunlara çözüm bulurlar. Öğrencilerimiz konferans sonunda, İngilizce seviyelerini siyaset bilimi, hukuk, iletişim alanlarında geliştirmiş olup, liderlik ve ekip çalışması bilinci kazanırlar. Konferanslar boyunca farklı bakış açıları keşfeden ve empati yeteneklerini geliştiren öğrencilerimiz, MUN katılım sertifikalarını alırlar.

 

İngilizce Bölüm Başkanı

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları