Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Üstün Zekâlılar Eğitimi

-

Hayal Et, Robotunu Tasarla, Kodla ve Yeteneğini Ortaya Çıkar

Hayal Et, Robotu tasarla, Kodla ve Yeteneğini Ortaya Çıkar…

Dünyada olağanüstü hızla gelişme gösteren robotik bilimi, bu bilimin eğitimine duyulan ihtiyacı hızla bir şekilde arttırmıştır. Bu bilimin hızlı bir şekilde yaygınlaşması için robotik bilimine genç yaşlardan itibaren başlanması bir zorunluluk haline gelmiştir.
Genç yaşlarda Robotik eğitimiyle tanışan öğrenciler adım adım mekanik yapıların nasıl çalıştıklarını keşfederken ve bu düzenekleri hem tasarlayarak hem de kodlayarak hayata geçirirler.
Bu tasarım ve kodlamayı yaparken motor ve elektrikli düzeneklerin nasıl çalıştığını, sensörlerin ne işe yaradığını gibi birçok kavramı öğrenirler. Öğrenciler, bu kavramlar üzerinde çalışma yaparken 3 boyutlu düşünme, hayal gücü, ince motor becerileri, üretme ve buluş yapma duyguları kazanır ve böylelikle yeteneklerinin farkına varmaları sağlanır.
Okyanus Kolejleri öğrencilerin bu yeteneklerini ortaya çıkarmada yardımcı olmak için VEX Robotik eğitim kitlerini kullanarak eğitimlere başlamıştır.
Vex robotik ile öğrencilerimiz, STEM eğitimi, temel mühendislik (yapısal parçaları bir araya getirerek) ve bilgisayar bilimleri kavramları ile tanışırlar.
Öğrenciler kendilerine tanıdık gelen Kumanda ile robotları hemen sürmeye başlarlar, Akıllı Sensörleri kullanarak robotlarını bağımsız olarak çalıştırırlar.
Clawbot IQ rehberi ile öğrenciler kolaylıkla ilk robotlarını yapabilir, birleştirmesi kolay parçalar ile hayal güçlerini sınırsız olarak kullanabilirler.
Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre VEX IQ ve VEX EDR robot kitlerini kullanarak eğitim alacaklardır. Bu kitleri programlarken ROBOTC ve MODKİT derleyicilerini kullanacaklardır.

MODKİT


Modkit çek-bırak programlama dili ile VEX IQ projelerinizi kolayca programlayabileceğimiz bir derleyicidir.

 

ROBOTC 

VEX IQ ve VEX EDR Müfredatı ne öğretiyor?

Sınıfta ve robotik yarışmalarda kullanılmak üzere öğrenciler için tasarlanmış robot sistemidir. On iki üniteden oluşan müfredat temel mühendislik, robotik ve tasarım konularını kapsar.
Programlama ve mekatronik eklerinden oluşan VEX Seti içindeki zengin mekanik ve sensörler ile öğrenciler karmaşık geribildirim mekanizmaları kurarak gelişmiş mühendislik ve tasarım projelerini hayata geçirebilirler. Mekatronik ve Programlama kitlerini bir araya getiren bu robot seti üstün bir robotik öğrenme ve yapma tecrübesi sağlar. Öğrenciler mekanik parçaları ve sensörleri kullanarak robotların geribildirimini arttırır ve gelişmiş mekanizmalar ve robotlar tasarlar.
Temel robot hareketlerinin kontrolü
Robot matematiği
Komut sıralaması
Sensör nedir? Nasıl çalışır?
Akıllı Motor, mesafe, renk ve gyro ve dokunma sensörleri çalışma ilkeleri ve uygulama alanları
Programlama Kavramları
Program akış modeli oluşturma
Bekle komutları
Karar yapıları:
Döngüler
Eğer/Değilse (If/Else)
Problem çözme ve mühendislik uygulamaları
Problem çözme stratejileri
Takım çalışması

Robotik ve Kodlama eğitimimiz ile Okyanus Kolejleri öğrencileri “yaparak öğrenme” konusunda istekli hale gelip, “deneme-yanılma” (tinkering metodu) sürecinden geçerek bilgiyi yapılandırma imkanı sağlanır.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları