Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Üstün Zekâlılar Eğitimi

-

Prof. Dr. Davaslıgil ile Dünya Çapında Eğitim

Üstün Zekâlı ve Yetenekli Öğrencilere Prof. Dr. Davaslıgil ile Dünya Çapında Eğitim

Üstün zekâlı ve yetenekli çocukların eğitiminde Türkiye’nin yanı sıra dünyada da uzman isimlerden olan Prof. Dr. Ümit Davaslıgil, Okyanus Kolejleri Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler İlkokulu’na Bilim Danışmanlığı yapıyor.

 

Geleceğin dâhileri Okyanus’ta yetişiyor… Okyanus Kolejleri, üstün zekâlı ve yetenekli öğrencilere Dünya Üstün Zekâlı ve Yetenekli Çocuklar Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Davaslıgil’in akademik desteğiyle özel eğitim sunuyor...

Okyanus Kolejleri’nin; Bahçeşehir , Ataşehir ve Kemerburgaz Kampüsleri’nde yer alan Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler İlkokulu’nda, alanında uzman isimler birikimleriyle öğrencilere ışık tutuyor.

Üstün zekâlı ve yetenekli çocuklara yönelik farklılaştırılmış eğitim, zekâ testleri standardizasyonu, üstün zekâlı ve yetenekli çocukların eğitimi için model geliştirme konularında uzun yıllara dayanan birçok çalışması bulunan Prof. Dr. Davaslıgil, Okyanus Kolejleri’nin “Öğrenmeyi Öğretmek” anlayışına değer katıyor.

İstanbul Üniversitesi Özel Eğitim-Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Bölüm Başkanlığı, Biruni Üniversitesi Özel Eğitim-Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Bölüm Başkanlığı ve Maltepe Üniversitesi Özel Eğitim-Üstün Zekâlılar Bölüm Başkanlığı ile işbirliği halinde çalışan Okyanus Kolejleri Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler İlkokulu’nda “Üretken Düşünme Becerileri” ve “Sosyal-Duygusal Gelişim” dersleri üniversiteden gelen hocalar tarafından veriliyor.

Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun sınıf öğretmenlerinin yer aldığı eğitim kadrosuyla her hafta toplantılar yapan Prof. Dr. Ümit Davaslıgil, öğrencilerin gelişimini adım adım takip ediyor.

“Hızlandırma”, “Farklılaştırma”, “Zenginleştirme”, “Grup Çalışmaları”, “Proje Çalışmaları” ve “Sosyal Sorumluluk Projeleri” eğitimin temelini oluşturuyor.

 

Prof. Dr. Ümit DAVASLIGİL Kimdir?

 

İdari Görevler

  • Özel Eğitim Bölümü Başkanlığı         İ.Ü., Hasan Ali Yücel Eğitim Fak.  28/02/2002 – 15 Temmuz, 2008
  • Üstün Zekâlılar Eğitimi A.B.D. Bş.    İ.Ü., Hasan Ali Yücel Eğitim Fak.  11/02/2002- 15 Temmuz, 2008
  • Eğitim Bilimleri Böl. Bş. Yrd.            İ.Ü., Hasan Ali Yücel Eğitim Fak.                                                                                                  15/12/1999 – 15/Temmuz, 2002
  • Dekan Yardımcılığı                             İ.Ü., Hasan Ali Yücel Eğitim Fak.  04/08/1999-2005
  • Yönetim Kurulu Üyeliği                     İ.Ü., Hasan Ali Yücel Eğitim Fak. 04/08/1999-15/7/2008

 

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler

 

  • Üstün ve Yetenekli Çocuklar Dünya Konseyi (World Council for Gifted and  Talented Children) Türkiye Delegesi (1991 -)
  • Eğitim Bilimleri Derneği Kurucu Üyesi
  • Robert Kolej Mezunlar Derneği Üyesi
  • Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi Vakfı (BALEV) Kurucu Üyesi
Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları