Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Üstün Zekâlılar Eğitimi

-

Zeka Ve Akıl Oyunları

Çocuk, Oyunla Kendisini Ortaya Koyar.

Okyanus Kolejleri Üstün Zekalılar İlkokulu eğitim programı kapsamında uygulanan ‘’ Zekâ ve Akıl Oyunları‘’ dersi, haftada bir ders saati uygulanmaktadır.

   İlgili dersin amacı öğrencilerin strateji geliştirme, oyun kurallarını kavrama ve uygulama, ileri düzeyde hamle yapma, hafızayı etkin kullanma, rakiple oyun oynama, planlama, çok yönlü düşünme,  problem çözme gibi becerileri kazanması ve geliştirmesini sağlamaktır.

  Daha önceden belirlenen müfredat dahilinde öğrenciler, yaş gruplarına uygun olan oyunların eğitimine katılarak; ilgili oyunlara yönelik becerilerini geliştirir. Bu becerilerin öğrenciler tarafından sunulabilmesi adına, Okyanus Kolejleri Üstün Zekalılar İlkokulu tarafından her yıl ‘’ Geleneksel Zeka Ve Akıl Oyunları Turnuvası ‘’ düzenlenmektedir. Bu turnuvaya, kendi kampüslerinde yapılan elemelerde dereceye giren öğrenciler katılmaktadır.

   Zekâ ve Akıl Oyunları dersi, öğrencilerin hem sosyalleşmesine hem de kendini gerçekleştirmesine yardımcı olurken; aynı zamanda öğrencilerin diğer derslere yönelik motivasyonunu da olumlu yönde etkilemektedir.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları