Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Üstün Zekâlılar Eğitimi

-

Özgün Müfredat

ÜSTÜN ZEKÂLILARVE YETENEKLİLER EĞİTİMİNDE FARKLILAŞTIRILMIŞ ÖZGÜN MÜFREDAT

Okyanus Kolejleri Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler İlkokulu’nun tamamında uzman eğitimci kadrosu ile farklılaştırılmış eğitim programları uygulanmaktadır.

Fark­lılaştırılmış öğretim; farklı ilgilere, önbilgilere, hazırbulunuşluk düzeyine ve farklı öğrenme tercihlerine sahip öğrencileri tanımak ve bu özelliklere uygun etkinlikler gerçekleştirmektir. Farklılaştırılmış sınıflarda öğretmenler öğrencilerin gelişim düzeylerine ve konunun doğasına uygun çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Bunun yanı sıra her öğrencinin öğrenmesini sağlamak amacıyla öğrenci merkezli ve öğretmen rehberli bir sınıf ortamı oluşturmak, öğrencilerin farklı biçimlerde öğrenmelerine olanak sağlamak, bireysel farklılıklarına uygun etkinlikler tasarlamak da farklılaştırılmış öğretimin amaçları arasında yer almaktadır.

Farklılaştırılmış müfredatta içerik birbirinden bağımsız üniteler yerine, geniş kapsamlı tartışma konuları, temalar veya sorunlara dayandırılmaktadır. Öğrenciyi hazır bilgilerin tüketicisi olmak yerine bilgi üreticisi durumuna getirmek amaçlanmaktadır. Öğrencileri sorunlara yeni çözümler getiren üretken bireyler haline getirmek üstün zekâlı ve yetenekli öğrencilerin öğretiminde başlıca amaçlardan biridir.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları