En Doğru Üniversiteyi Kazanacağına İnanıyoruz
En Doğru Üniversiteyi Kazanacağına İnanıyoruz

Öğrencilerimize Bütün Kalbimizle Başarılar Diliyoruz.


En doğru üniversiteyi kazanacağına inanıyoruz.

Öğrencilerimize Bütün Kalbimizle Başarılar Diliyoruz.

 

YKS’ye Girecek Öğrencilere Hatırlatmalar: YKS’nin 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süres 30 Haziran Cumartesi 10.00 başlayacak ve 135 dakika sürecek. YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 1 Temmuz Pazar 10.00’de, 180 dakika. YKS 3. Oturumu olan Yabancı Dil Testi ise yine Pazar günü öğleden sonra saat 15.30’da başlayacak ve 120 dakika sürecek.
 

1-Sınava Giriş Belgesi: Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden almış olmalı. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alıyor.
 

2- Nüfus Cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Veya Geçerlilik Süresi Dolmamış Pasaport: Adayların sınava girebilmeleri için 2018-YKS’nin ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı / T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanlarında bulundurmaları zorunludur. Ehliyet (Sürücü belgesi), diğer kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler, sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmiyor. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan adaylar, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaklardır.


3-Okulu önceden görün: Öğrencilerimize önerimiz sınavdan önceki günlerde, sınava girilecek binayı ve salonu görmesi. Ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez.
 

Aklınızda bulunsun:
Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç vb.
götürmemeli.

Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş), şeker ve peçete görevliler tarafından verilecek. Adaylar sadece şeffaf pet şişe içinde su götürebilirsiniz. Sınava girerken adayın yanında bulundurması yasak olan araç gereç ve eşyalar: Kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders gereçleri, sözlük, çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, elektronik cihazlar, kulaklık, kolye, küpe, yüzük, bilezik gibi takılar, anahtar, bozuk para gibi metal içerikli eşyalarla her türlü eşya, numaralı optik gözlük haricindeki tüm gözlükler, ulaşım kartı ve ATM kartları, saat, hesap makinesi, su hariç içecek, yiyecek ilaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlar.
Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu tür araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

En doğru üniversiteyi kazanacağına inanıyoruz.
Öğrencilerimize Bütün Kalbimizle Başarılar Diliyoruz.


  • Paylaş

Lise 791 0 28 Haziran 2018, Perşembe

E-Bülten Üyeliği
Yorumunuzu Yazınız
Yorumlar

Şu an herhangi bir yorum yok. İlk yorumu yapmak ister misiniz?

FORMU DOLDURUN, KONTENJAN BİLGİSİ E-POSTA ADRESİNİZE HEMEN GELSİN VE TEMMUZ AYINA ÖZEL AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98