Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Blog
Okyanus Koleji Blog
Kes, Yapıştır; Hayatı Paylaş!

Kes, Yapıştır; Hayatı Paylaş!

Organ yetmezliği tüm dünyada artmakta olup organ nakli olmayı bekleyen hastalar bu zorlu süreçte maalesef ki hayatlarını kaybetmektedir.

Lise 253 0 Eda UZUN
Sana Benzer

Sana Benzer

Öykülerini dinlediğimiz kahramanların hep bir sırrı süregelmiştir günümüze kadar. Bu, aslında saklandığı için değil, dillendirilmediğinden sır hâline gelmiştir.

Lise 500 0 Bora Serhat ÇELİK
Sanat Eğitiminin Kazandırdıkları

Sanat Eğitiminin Kazandırdıkları

Malver "kültür yaşayış ve düşünüş tarzımızda. günlük ilişkilerimizde, sanatta. edebiyatta, sevinç ve eğlencelerimizde, tabiatımızın ve mizacın ifadesidir." diyerek sanatı bir kültür ve fikir ürünü olarak tanıtır. Kültürün özel bir alanı olarak sanat; imgeler aracılığıyla gerçekliğin yeniden üretilmesidir.

Lise 294 0 Zerrin ŞEN
Alman Disiplini: Başarının Anahtarı

Alman Disiplini: Başarının Anahtarı

Almanya iş hayatı,çalışma saatleri,refah düzeyi,üretim kalitesi konusunda yıllardan beri örnek gösterilen bir ülke. Hatta ‘işi Alman gibi yapmak’ gibi söylemlerde bulunmaktadır.Peki Almanların bu konudaki sırrı ne? Disiplinli olmak. Her zaman duyduğumuz ‘Alman Disiplini’. Peki disiplinli olmak için neler yapmamız gerekiyor.

Lise 435 0 Nilay COŞKUN
İngilizce Sadece Bir Ders Midir?

İngilizce Sadece Bir Ders Midir?

Beynimizin asıl görevlerinden biri dil öğrenmek çünkü konuşmak ve kendimizi ifade etmek en büyük ihtiyaçlarımızdan biri. Bu amaca hizmet etmeye ayarlı bir beyinle doğuyoruz ve ilk öğrendiğimiz şeylerden biri konuşmak oluyor. Peki, yeni bir dil öğrenmekte neden bu kadar zorluk çekiyoruz?

Lise 250 0 Özlem Özbay
Modern Çağımızın Hastalığı Depresyon

Modern Çağımızın Hastalığı Depresyon

Depresyon, psikiyatri literatüründe rahatsızlık ya da hastalıktan ziyade bozukluk olarak nitelendirilir. Sözcük olarak da insanın kendini bunalımda ve kötü hissetmesi anlamına gelmektedir.

Lise 360 0 Hilal KIDAL
Coğrafya Kader Midir?

Coğrafya Kader Midir?

Bir süredir ünlü düşünür İbn-i Haldun’un ‘’Coğrafya Kaderdir’’sözünün dilden dile dolaştığını duyuyorum. Hayatımızda kaderimizin yönünü belirleyen bazı şeyleri seçemiyoruz maalesef.

Lise 235 0 Zeliha ALTIOKKA
Nasıl Bir Eğitim ?

Nasıl Bir Eğitim ?

İnsanlar dünyaya geldiği andan itibaren, topluma kazandırılmak ve toplumsal hayat içerisine ait bir birey olmak amacıyla; eğitimle büyütülür ve geliştirilir.

Lise 222 0 Selin YENİCİ
Eylülden Eylül’e

Eylülden Eylül’e

Eylül, yaz mevsiminin bittiğini, hüzünlü günlerin yani sonbaharın geldiğini haber veren bir aydır. Eylül neden hüzünlü bir aydır? Yaz tatilimizi bitirdiği için olabilir mi? Hayır, eylül bir ay olarak işleyişi değil de doğaya yaşattıkları için hüzündür.

Lise 292 2 Tuba KOÇAL
Koçum Kendim...

Koçum Kendim...

Son yıllarda sıkça duymaya başladığımız "Koçluk" kelimesinin farklı kullanımları ve yorumları var. Koçluk gerçekten hassas bir konu ve doğru yorumlamak önemli.

Lise 181 0 Gözde BALKIR

Toplam 37 sayfa var, şu an 5 sayfadasınız.

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
ŞUBAT AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98