Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise - Duyurular
Duyurular
LGS Öncesi Bilmeniz Gereken Tüm Kurallar LGS Öncesi Bilmeniz Gereken Tüm Kurallar

Sevgili öğrenciler, LGS'ye sayılı günler kaldı. Biliyorsunuz ki LGS bu yıl 20 Haziran tarihinde uygulanacak ve yaşanan salgın sebebiyle sınav ile ilgili bu yıla özgü bazı önlemler alındı;

16 Haziran 2020, Salı 16:17
Okyanus Kolejleri Ortaokul Karikatür Yarışması Okyanus Kolejleri Ortaokul Karikatür Yarışması

Her çocuk ve genç kendini çizerek ifade etmek isteyebilir, gençlerimizin bu güzel enerjisini bir yarışmayla taçlandırmak istedik. Onların yetilerini ortaya çıkartarak geliştirmek, zihinsel aktivitelerini arttırarak, hayata farklı açılardan bakabilmelerini, yaşadıkları olayları, çelişkileri mizahi bir gözle algılayabilmelerini sağlayarak, hoş görülü bireyler olabilmelerine katkıda bulunmak amacındayız.

27 Şubat 2020, Perşembe 13:32
Okyanus Kolejleri Ortaokul Resim Yarışması Okyanus Kolejleri Ortaokul Resim Yarışması

İnsanlık tarihinin her döneminde karşılaştığımız sanat, insanın kendini ifade etme yollarından biridir. Başka bir deyişle, bir duygunun, düşüncenin veya güzelliğin ifade edilmektedir yöntemidir. Doğa, sanatçının yorumuyla güzelleşir.

27 Şubat 2020, Perşembe 14:50
Okyanus Kolejleri Ortaokul Fotoğrafçılık Yarışması Okyanus Kolejleri Ortaokul Fotoğrafçılık Yarışması

Su, insan sağlığında esas rol oynayan sonlu bir kaynak. Sürdürülebilir kalkınmanın temelini oluşturan su, sosyo-ekonomik gelişim, sağlıklı eko sistemler ve insanın varlığını sürdürebilmesi açısından kritik önem taşıyor.

27 Şubat 2020, Perşembe 16:10
Şubat Ayı LGS Örnek Soruları Yayınlandı Şubat Ayı  LGS Örnek Soruları Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB); Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Şubat ayı LGS (Liseye Geçiş Sistemi) örnek soru kitapçığını yayınladı.

26 Şubat 2020, Çarşamba 10:50
Milli Değerler Kültür Gezisi (Kuşadası-Çanakkale) Milli Değerler Kültür Gezisi (Kuşadası-Çanakkale)

9. sınıf müfredat konularının içinde bulunan yerleri bir de yerinde görmek nasıl olurdu. İlk çağa ait antik kentin içinde o günün havasını solumak…

25 Şubat 2020, Salı 17:25
MEFELO’20 (MEF University English Language Olympics) MEFELO’20 (MEF University English Language Olympics)

MEF Üniversitesi’nin düzenlediği MEFELO İngilizce Olimpiyatları kapsamında Avcılar, Beylikdüzü, Mimarsinan, Bahçeşehir ve Halkalı kampüslerimiz Türkiye çapında gerçekleşen ön elemeye 38 okul, 180 öğrenciyle birlikte katılım sağlamıştır.

24 Şubat 2020, Pazartesi 15:59
Okyanus Koleji Math League Contest 4'te Zirvedeki Yerini Korudu Okyanus Koleji Math League Contest 4'te Zirvedeki Yerini Korudu

International Matematics League (Uluslararası Matematik Ligi) tarafından düzenlenen, ulusal ve uluslararası bir yarışma olan "Math League Contest 4'de Okyanus Koleji lise öğrencileri başarılarını devam ettirdi.

20 Şubat 2020, Perşembe 11:49
LGS KAMPI Zirveye Son Adım LGS KAMPI Zirveye Son Adım

Okyanus Kolejleri Ortaokul kademesi olarak dönem içinde yaptığımız LGS çalışmalarına paralel olarak NİSAN LGS KAMPI düzenliyoruz.

19 Şubat 2020, Çarşamba 15:57
2. Kitaplarım Gülümsüyor Festivali Başlıyor! 2. Kitaplarım Gülümsüyor Festivali Başlıyor!

Okyanus Kolejleri Türkçe zümresi olarak üç yıldır uyguladığımız "Okuma Zamanı" projemizi bir festivalle taçlandırıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz "Kitaplarım Gülümsüyor Festivali'nin" 2.si için kayıtlarımız başlamış durumda.

19 Şubat 2020, Çarşamba 14:06
Drone Pilotluğu Eğitimi Okyanus’ta! Drone Pilotluğu Eğitimi Okyanus’ta!

Endüstri 4.0 ile Bilgi Teknolojileri Çağı başlamış oldu. Her geçen gün teknolojik gelişmeler, yaşadığımız dünyayı pek çok yenilikle şekillendiriyor. Sürekli geliştirilen ve yenilenen araçlardan biri de hayatımıza süratle giren “Drone”lar ve “Drone Teknolojileri” olmuştur.

18 Şubat 2020, Salı 12:14
Ne Kadar Öğrendik? Ne Kadar Öğrendik?

Çağın ve geleceğin gerektirdiği bilgi, beceri ve değerleriyle donattığımız öğrencilerimizin eğitim-öğretim dönemi başından itibaren hedeflenen kazanımları ne oranda öğrendiğini görmek ve başarılarını arttırmak için yapılacak çalışmaların temelini oluşturacak verilere sahip olmak için 25 Şubat 2020 Salı günü tüm kampüslerimizde eş zamanlı olarak NÖS-3 (Ne Kadar Öğrendim?) sınavı gerçekleştirilecektir.

18 Şubat 2020, Salı 11:56
Milli Değerler Edirne ve Çanakkale Gezisi Milli Değerler Edirne ve Çanakkale Gezisi

Çok gezen mi bilir çok okuyan mı diye düşündük sonra okuduğunu gezen diyerek ‘’Kalk Gidelim Edirne ve Kalk Gidelim Çanakkale’’ kitaplarını önce okuyup sonra gezmeye karar verdik.

15 Şubat 2020, Cumartesi 12:39
Gülümsemenin Gücü Çalıştayı Likya Gülümsemenin Gücü Çalıştayı Likya

Okyanus Kolejleri 6 ve 7. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla 06-10 Nisan 2020 tarihinde Gülümsemenin Gücü Çalıştayı Likya kültür gezisi düzenlenecektir. Bu gezi kapsamında öğrencilerimiz ülkemizin Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme ve inceleme fırsatı bulacaklardır.

13 Şubat 2020, Perşembe 11:23
2.Ulusal Okyanus Kolejleri Astronomi ve Uzay Konferansına Geri Sayım Başladı 2.Ulusal Okyanus Kolejleri Astronomi ve Uzay Konferansına Geri Sayım Başladı

28 Şubat - 2 Mart Tarihleri arasında Okyanus Kolejleri Ortaokul öğrencileri Antalya Limak Atlantis otelde II. Ulusal Okyanus Kolejleri Astronomi ve Uzay Konferansı etkinliğine katılacaklar.

25 Şubat 2020, Salı 17:15
“Okyanus’ta Bir Gün” çocuk olmaya var mısınız? “Okyanus’ta Bir Gün” çocuk olmaya var mısınız?

Değerli Veliler, Okyanus Kolejlerinin Okul Öncesi Eğitim Sistemini deneyimleyerek tanımanızı ve çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacak “Okyanus’ta Bir Gün” etkinliğimize davetlisiniz.

13 Şubat 2020, Perşembe 09:56
Grup Rehberliğiyle YKS Başarı Destek Programı Grup Rehberliğiyle YKS Başarı Destek Programı

Okyanus Kolejlerinde 9. Sınıftan itibaren Üniversite Hazırlık Sistemi (ÜHS) uygulanıyor.

06 Şubat 2020, Perşembe 10:54
UnserKoffer Etkinliği UnserKoffer Etkinliği

Okyanus Kolejleri bünyesinde hazırlanan ‘UnserKoffer’ isimli Alman bavulu etkinliğimiz tüm şubelerde yapılarak sona gelmiştir. Alman Bavulu etkinliğinde öğrenciler yıl içinde öğrendikleri Alman-Türk kültürü hakkındaki bilgilerini gruplar kurarak eğlenceli bir şekilde oynarlar.

06 Şubat 2020, Perşembe 14:01
Okyanus Koleji Math League Contest 3'te Yine Zirvede Okyanus Koleji Math League Contest 3'te Yine Zirvede

International Matematics League (Uluslararası Matematik Ligi) tarafından düzenlenen, ulusal ve uluslararası bir yarışma olan Math League Contest 3'te Okyanus Koleji lise öğrencileri başarılarını devam ettirdi.

15 Ocak 2020, Çarşamba 13:51
Okyanus Kolejleri Resim Yarışması Okyanus Kolejleri Resim Yarışması

Bu cephenin isimsiz kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye koşarken, asla geri dönmeyi düşünmemişler, Türklük onur ve haysiyetini en güzel şekilde korumakla üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmişlerdir. Onlar, Çanakkale Zaferi’ni elde etmekle, sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da sağlamışlardır. Övgülerin en güzeline layık olan Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacak, Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaklardır. Sizlerinde resim yoluyla duygularınızı anlatmanızı istiyoruz.

15 Ocak 2020, Çarşamba 13:01

Toplam 26 sayfa var, şu an 4. sayfadasınız.

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
OCAK AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98