Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

İlkokul

-

Yabancı Dil Eğitimi

İNGİLİZCE BÖLÜMÜ

YABANCI DİL

Okyanus Kolejleri İlkokul İngilizce Bölümünün yegane amacı; yabancı dili öğretmek değil, edindirmek politikası üzerine oturtulmuştur. Yabancı dilin ne kadar küçük yaşta öğrenilirse o kadar kalıcı olduğu ve akıcı bir şekilde konuşulduğu, doğru öğrenme ortamları ve metotlarıyla daha da kolay öğrenildiğine inanmaktayız.

Aynı zamanda Okyanus Kolejleri olarak öğrencilerimize verdiğimiz akademik eğitim ile ulusal ve uluslar arası sınavlara hazırlamakta, çok yönlü dil eğitimi programı ile eğitimimizi sürdürmekte, bununla birlikte onları kurallardan uzak, sınır koymadan günlük hayatta kendilerini ifade edebilecekleri ortamın sağlandığı ‘’LIFE SKILLS‘‘ programımız ile İngilizce eğitimimize devam etmekteyiz. Life Skills programımız; okul öncesi seviyesinde A grubunda başlamakta, Lise mezuniyeti ile son bulmaktadır. Program içeriğinde her ay farklı bir yaşam becerisi kazandırma üzerine tasarlanmış ve çocuğun büyüyen yaşı ile kazanım sayısı artarak devam edecek şekilde tasarlanmıştır.

Dilimin sınırları dünyamın sınırlarıdır felsefesi ile kurumumuzda, öğrencilerimiz 2. yabancı dil olarak 4 farklı imkan sağlanarak, globalleşen dünyada çağın en gerekli iletişim ve ticaret aracı haline gelen yabancı dil sorununu daha küçük yaşlarda edindirilmesi hedeflenmektedir. Haftada 2 saat DİL KULÜBÜ seçimi yapan öğrencilerimiz, öğretilen dilin kültürünü, yaşam tarzını, yemek kültürünü, ünlü tarihi yerlerini ve sanatını öğrencilerine aktarmak hedefiyle; Çince, Fransızca, Almanca ve İspanyolca eğitimi verilmektedir.

Okyanus Kolejleri yabancı dil edinimini güçlendirmek adına 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren uygulamaya geçirdiği 4. sınıflarda hazırlık programı ile toplamda 13 saatlik yabancı dil eğitimi ile öğrencilerimizi yarınlara hazırlamaktadır. 4. sınıf hazırlık programında dil ediniminin olmazsa olmazı dört beceri (okuma-yazma-konuşma-dinleme) üzerine kurgulanmış olmakla birlikte sınıf danışman öğretmenliği de İngilizce öğretmenleri tarafından yürütülmektedir.

Okyanus Kolejleri İlkokul ailesi olarak öğrencilerimizi;

  • 21 yy. beceriyle donatılmış
  • Akranlarının bir adım önünde
  • Yaşam boyu öğrenen
  • Çağın gerekliliklerini uygulayan

Bireyler olarak yetiştirilmesi öncelikli hedeflerimizi oluşturmaktadır.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları