Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

İlkokul

-

Birey Odaklı Rehberlik

İlkokul; çocuğun anne ve babadan bağımsızlaşarak özerk olmaya çalıştığı, sosyal ilişki becerilerinin kazanıldığı, akademik ve sosyal özgüvenin geliştiği, benlik gelişimi içerisinde ahlaki değer yargılarının oluştuğu bir dönemdir.
Okyanus Kolejleri İlkokul Rehberlik Birimi; öğrencilerin sosyal, duygusal, davranışsal, bilişsel ve akademik gelişim alanlarını takip ederek, ihtiyaçlara yönelik tanıma ve değerlendirme çalışmalarının yürütüldüğü ”Birey Odaklı Rehberlik Yaklaşımını ” benimsemektedir. Birey odaklı rehberlik sisteminde öğretmenler ve rehberlik birimi eşgüdümlü çalışmalar yürüterek öğrencilerin gelişimlerini takip eder. Çözüm odaklı yaklaşım uygulamaları ile okul-aile işbirliğinin sağlanmasına rehberlik eder.

SINIF VE DOĞAL GÖZLEM

PDR Uzmanları tarafından sistematik sınıf gözlemleri ve doğal gözlemler yapılarak öğrenciler hakkında bilgiler elde edilir.

ÖĞRETMEN KONSÜLTASYON GÖRÜŞMELERİ

Öğrenciyi daha iyi tanımak ve ihtiyaçlarını doğru tespit edebilmek amacıyla PDR Uzmanları ile Sınıf Öğretmenleri konsültasyon görüşmeleri yaparlar. Öğrencilerin gelişim alanlarındaki ihtiyaçları belirlenir.

BİREYSEL VE GRUP DANIŞMANLIK GÖRÜŞMELERİ

Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda PDR Uzmanları Birey Odaklı Rehberlik Kılavuzu içerisinde yer alan rehberlik tekniklerini uygular. Öğrencilerle bireysel ya da grup danışmanlık çalışmalarını yürütür.

AİLE GÖRÜŞMELERİ

Öğrenciler hakkında yapılan gözlemler ve çalışmaların geri bildirimleri çalışma planında belirlenen tarihlerde özel rehberlik randevuları oluşturularak aileler ile paylaşılır.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları