Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Aldığınız Eğitim Size Öğrenmeyi Öğretmelidir!
Aldığınız Eğitim Size Öğrenmeyi Öğretmelidir!
  • Paylaş
Eğitim bir serüvendir ve yol boyu devam eder. Öğrenmede aynı şekilde, eğitim serüvenin en önemli paçası olarak yol boyunca eğitime eşlik eder.

İnsanoğlu dünyaya geldiği ilk andan itibaren öğrenmeye başlar. Aile hayatımızda; hayatta kalabilecek pratik bilgileri, kültürümüzü, geleneklerimizi öğreniriz. Topluma adapte olmak ve toplumla birlikte yaşayabilmek için toplumsal kuralları öğreniriz. Girdiğimiz her ortamda muhakkak bir öğrenme sürecinden geçeriz. Bu serüven hayat boyu devam eder…

Günümüz koşullarında çocukların genellikle 6 yaşına girdikten sonra okul hayatları başlar. Okul dendiği zaman aklımıza genellikle öğrenci ve öğretmen ile donatılmış bir mekân ve zaman tasviri gelir. Her sınıftan her koridordan derslerin konularının sesleri yankılanır. Öğretmenler tüm birikimini çocuklara sunarken, çocuklar da bu birikimden faydalanmak ve öğrenmek için zamanını, emeğini, duygularını verir. Aslında gerçekten görüntü böyle mi yoksa görünmesini istediğimiz şeyi mi söylüyoruz diye sormalıyız kendimize?

Devamı için tıklayınız.


Haber
:
Sabiha EBCİM
Editör
:
Murat AKDEMİR
Tarih
:
09 Ekim 2020, Cuma 14:59
Okunma
:
447 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
EKİM AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98