Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise - Duyurular
Duyurular
Okyanus Koleji Almanca Zümresi Öğrencileri ile birlikte Alman Gününü kutluyor Okyanus Koleji Almanca Zümresi Öğrencileri ile birlikte Alman Gününü kutluyor

Dil, bir toplumun anlama vasıtası olduğu gibi, aynı zamanda bir kültür taşıyıcısı ve aktarıcısıdır. Öyleyse ikinci bir dili öğrenme, başka bir kültürü öğrenmenin ve onu tam anlamıyla algılamanın en kolay ve mükemmel yoludur.

23 Ekim 2019, Çarşamba 14:32
İlkokul 4.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavları Başlıyor İlkokul 4.Sınıf 1.Dönem 1.Yazılı Sınavları Başlıyor

Yazılı Yoklama Sınavları; belli bir süre içinde uygulanan öğretim programıyla ilişkili olarak öğrencilerin ilerleme derecelerini ve başarılarını saptamak amacıyla yapılan bir sınav türüdür.

21 Ekim 2019, Pazartesi 10:34
Ortaokul Öğrencileri; Hafta İçi Öğrendiklerini hafta sonunda pekiştiriyor… Ortaokul Öğrencileri; Hafta İçi Öğrendiklerini hafta sonunda pekiştiriyor…

Yaparak öğrenme esastır. Öğrenmede pekiştirme önemli bir yer tutar. Ders kazanımlarının öğrenilmesinde ve öğrenilenlerin kalıcılığının sağlanmasında tekrar önemlidir.

21 Ekim 2019, Pazartesi 10:06
Ortaokul Kadememizde 1.Dönem 1.Yazılı Sınavlarımız Başlıyor!!! Ortaokul Kadememizde 1.Dönem 1.Yazılı Sınavlarımız Başlıyor!!!

Yazılı Yoklama Sınavları; uygulama, analiz, sentez, değerlendirme, organize etme, orijinal görüş ve ürünler ortaya koyabilme gibi üst düzey zihinsel becerilerini ölçümlemeyi hedefleyen klasik sınav türüdür.

21 Ekim 2019, Pazartesi 09:52
Moment Dergi 12.Sayısı İçin Yazarını Arıyor Moment Dergi 12.Sayısı İçin Yazarını Arıyor

Bilim, teknoloji, eğitimdeki yenilikleri takip eden, bunları haber yazıya dökebilen, araştırmacı, meraklı genç okyanusluları Moment dergimizin 12.sayısında yer alacak yazarını arıyor.

19 Ekim 2019, Cumartesi 14:09
Okyanus Kolejleri 3. Kariyer Kulüpleri Eğitim Zirvesi Okyanus Kolejleri 3. Kariyer Kulüpleri Eğitim Zirvesi

Öğrencilerimizin kişisel gelişimi için 21. yüzyıl yetkinliklerinin başında gelen "liderlik ve iletişim" olgularının ele alınacağı 3. Kariyer Eğitim Zirvesi kayıtları devam ediyor.

18 Ekim 2019, Cuma 16:54
Cambridge Sınavlarında Gelenek Devam Ediyor Cambridge Sınavlarında Gelenek Devam Ediyor

Öğrencilerimiz bu sene de yabancı dillerini geliştirirken adım adım sınava koşuyorlar.

18 Ekim 2019, Cuma 15:15
Okyanus Koleji Alman Kültür Bavulu Etkinliği Okyanus Koleji Alman Kültür Bavulu Etkinliği

Okyanus Kolejleri Almanca Zümresi tarafından hazırlanan ‘Alman Kültür Bavulu’ son istasyonda!

18 Ekim 2019, Cuma 11:40
Okyanus Koleji Uluslarası Matematik Liginde Okyanus Koleji Uluslarası Matematik Liginde

Her yıl binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen uluslararası matematik organizasyonu ”Math League” yarışmasının ilki 15 Ekim tarihinde Okyanus Kolejinin 20 farklı kampüsünde yüksek bir katılım oranı ile uygulandı.

18 Ekim 2019, Cuma 11:03
Edebiyat Dergisi Kasımda Sizlerle... Edebiyat Dergisi Kasımda Sizlerle...

Edebiyat dergimizin bu sayısında sizleri şair ve ediplerimizin farklı yönleriyle tanışmaya davet ediyoruz.

16 Ekim 2019, Çarşamba 16:18
Okyanus Koleji Lise Kademesi / Geleneksel XIV. Münazara Şenliği başladı Okyanus Koleji Lise Kademesi / Geleneksel XIV. Münazara Şenliği başladı

Farklı şubelerin ev sahipliği yaptığı münazaralarda şubeler arası öğrenciler belirlenen konu hakkında görüşlerini savundular.

14 Ekim 2019, Pazartesi 15:35
Okyanus Kolejleri 7. Sınıflar Arası VI. Münazara Turnuvası Başlıyor Okyanus Kolejleri 7. Sınıflar Arası VI. Münazara Turnuvası Başlıyor

Okyanus Kolejleri Türkçe zümresi olarak artık gelenekselleştirdiğimiz bir yarışma haline gelen 7. SINIFLAR ARASI VI. MÜNAZARA TURNUVASI başlıyor.

14 Ekim 2019, Pazartesi 11:47
Tarih Dergisi Kasım'da Sizlerle Tarih Dergisi Kasım'da Sizlerle

Tarih Dergimizin Kasım sayısında ele aldığımız tema milli değerlerin oluşumuna katkısı paha biçilmez olan insanlığın ortak mirası müzelerdir.

14 Ekim 2019, Pazartesi 10:41
Okyanus Kolejinde Uluslararası Yer Bilimleri Heyecanı! Okyanus Kolejinde Uluslararası Yer Bilimleri Heyecanı!

Ortaöğretim öğrencilerine yönelik olan ve her yıl düzenlenen IESO (International Earth Science Olympiad), uluslararası olarak gerçekleşen yer bilimleri olimpiyatıdır. Daha önce İstanbul, İzmir ve Eskişehir’de yapılan sınav merkezlerine bu sene Ankara Eryaman kampüsümüz ev sahipliği yapacaktır. Olimpiyatın resmi dili İngilizce’dir.

12 Ekim 2019, Cumartesi 16:25
Roman Yazan Şair Hasan Ali Toptaş, Okyanus Koleji öğrencileriyle buluşuyor Roman Yazan Şair Hasan Ali Toptaş, Okyanus Koleji öğrencileriyle buluşuyor

Günümüz edebiyatının en değerli kalemlerinden olan Hasan Ali Toptaş, 16 Ekim Çarşamba günü saat 11.00 ‘de söyleşi ve imza etkinliği için Eryaman Okyanus Kolejinde öğrencilerimizle buluşuyor.

12 Ekim 2019, Cumartesi 16:09
Mindful Okul Olma Yolunda İlk Adımımızı Attık Mindful Okul Olma Yolunda İlk Adımımızı Attık

19-20 Eylül 2019 tarihlerinde okul öncesi ve ilkokul kademesindeki okul psikolojik danışmanlarımıza Doç.Dr.Bilge Uzun tarafından “Temel Mindfulness Becerileri Eğitimi” verilmiştir. Rehberlik Ana Bölüm Başkanımız Eda Nur Oğuz koordinatörlüğünde “Okyanus Kolejleri Mindfulness Okul Uygulamaları Programı” geliştirilecek ve okul psikolojik danışmanları tarafından uygulanacaktır.

11 Ekim 2019, Cuma 12:11
Ne Kadar Öğrendik ? Ne Kadar Öğrendik ?

Çağın ve geleceğin gerektirdiği bilgi, beceri ve değerleriyle donattığımız öğrencilerimizin eğitim-öğretim dönemi başından itibaren hedeflenen kazanımları ne oranda öğrendiğini görmek ve başarılarını arttırmak için yapılacak çalışmaların temelini oluşturacak verilere sahip olmak için 18 Ekim 2019 Cuma günü tüm kampüslerimizde eş zamanlı olarak NÖS-1 (Ne Kadar Öğrendim?) sınavı gerçekleştirilecektir.

10 Ekim 2019, Perşembe 10:24
Okyanus Kolejleri Ortaokul Öğrencileri Oxford Street Gezisi Okyanus Kolejleri Ortaokul Öğrencileri Oxford Street Gezisi

Okyanus Kolejleri Ortaokul öğrencileri İngiltere, Londra’ da hem eğitim görecekler hem de gezip eğlenecekler.

08 Ekim 2019, Salı 14:54
Gelecekte Bir Gün, Meslekte İlk Gün Gelecekte Bir Gün, Meslekte İlk Gün

Öğrencilerimizin hayallerindeki mesleğe bir adım daha yaklaşmasını hedeflediğimiz Gelecekte Bir Gün, Meslekte İlk Gün projemiz 5.yılında yine yeniden başlıyor.

04 Ekim 2019, Cuma 10:32
Yetenek Gelişim Akademisi Başlıyor Yetenek Gelişim Akademisi Başlıyor

02 Ekim 2019, Çarşamba 16:42

Toplam 20 sayfa var, şu an 1. sayfadasınız.

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
EKİM AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98