Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise - Duyurular
Duyurular
Okullar Tatil Öğrenmeye Devam Okullar Tatil Öğrenmeye Devam

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenciler, öğretmenler ve velilerin sağlığı için ülke genelinde 16 Mart Pazartesi’den itibaren 27 Mart Cuma Gününe kadar bütün okullarda eğitim öğretime ara verildi.

16 Mart 2020, Pazartesi 12:50
Çanakkale Geçilmez Konulu Resim Yarışması Çanakkale Geçilmez Konulu Resim Yarışması

Resim sanatıyla ilgilenen pek çok sanat sever öğrenciyi bir araya getirmeyi hedefleyen Okyanus Kolejleri ortaokulu 4.sınıflar için düzenlediği Çanakkale konulu resim yarışma ile;

16 Mart 2020, Pazartesi 14:01
Öğrencilerimiz İçin Ara Tatil Tavsiyeleri ve Çalışma Programı Öğrencilerimiz İçin Ara Tatil Tavsiyeleri ve Çalışma Programı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenciler, öğretmenler ve velilerin sağlığı için ülke genelindeki bütün okulların 16 Mart 2020 Pazartesi’den itibaren 30 Mart 2020 Pazartesi’ne kadar iki hafta süreyle tatil edilmesine karar verildi. Ara tatil 16 Mart 2020 Pazartesi günü başlayacak.

14 Mart 2020, Cumartesi 16:52
Tüm Şubelerimizde; Zararlı Bakterilere Karşı Tedbir Amaçlı Nanoteknoloji ile Hijyen Çalışması Yapıldı Tüm Şubelerimizde; Zararlı Bakterilere Karşı Tedbir Amaçlı Nanoteknoloji ile Hijyen Çalışması Yapıldı

Her gün, tüm şubelerimizde düzenli şekilde yapılan temizlik ve hijyen çalışmalarına ek olarak uzun süreli hijyen sağlayan ve insana zararlı bakterileri öldüren nano teknoloji ile hijyen çalışması yapıldı.

12 Şubat 2020, Çarşamba 14:33
Almanca Olimpiyatları Almanca Olimpiyatları

Uluslararası Almanca Olimpiyatları (IDO), dünyanın en büyük Almanca yarışmasıdır. Bu yarışma, 2 yılda bir Almanya’da gerçekleştirilmekte ve Uluslararası Almanca Öğretmenleri Birliği (IDV) işbirliğinde Goethe-Institut tarafından düzenlenmektedir. Bu yıl sadece 2 öğrenci, 2020 yazında Dresden’deki Uluslararası Almanca Olimpiyatları finaline katılabilir.

13 Mart 2020, Cuma 09:05
Okyanus Kolejleri Ortaokul Akademik Programı Okyanus Kolejleri Ortaokul Akademik Programı

"Çocuğun yeni bir geleceğe, iyi bir geleceğe ihtiyacı var diyerek, biz buradayız; öğrencilerimizi bekliyoruz…"

12 Mart 2020, Perşembe 16:02
Okyanus Kolejleri Ortaokul Karikatür Yarışması Okyanus Kolejleri Ortaokul Karikatür Yarışması

Her çocuk ve genç kendini çizerek ifade etmek isteyebilir, gençlerimizin bu güzel enerjisini bir yarışmayla taçlandırmak istedik. Onların yetilerini ortaya çıkartarak geliştirmek, zihinsel aktivitelerini arttırarak, hayata farklı açılardan bakabilmelerini, yaşadıkları olayları, çelişkileri mizahi bir gözle algılayabilmelerini sağlayarak, hoş görülü bireyler olabilmelerine katkıda bulunmak amacındayız.

27 Şubat 2020, Perşembe 13:32
Okyanus Kolejleri Ortaokul Resim Yarışması Okyanus Kolejleri Ortaokul Resim Yarışması

İnsanlık tarihinin her döneminde karşılaştığımız sanat, insanın kendini ifade etme yollarından biridir. Başka bir deyişle, bir duygunun, düşüncenin veya güzelliğin ifade edilmektedir yöntemidir. Doğa, sanatçının yorumuyla güzelleşir.

27 Şubat 2020, Perşembe 14:50
Okyanus Kolejleri Ortaokul Fotoğrafçılık Yarışması Okyanus Kolejleri Ortaokul Fotoğrafçılık Yarışması

Su, insan sağlığında esas rol oynayan sonlu bir kaynak. Sürdürülebilir kalkınmanın temelini oluşturan su, sosyo-ekonomik gelişim, sağlıklı eko sistemler ve insanın varlığını sürdürebilmesi açısından kritik önem taşıyor.

27 Şubat 2020, Perşembe 16:10
Şubat Ayı LGS Örnek Soruları Yayınlandı Şubat Ayı  LGS Örnek Soruları Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB); Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Şubat ayı LGS (Liseye Geçiş Sistemi) örnek soru kitapçığını yayınladı.

26 Şubat 2020, Çarşamba 10:50
Milli Değerler Kültür Gezisi (Kuşadası-Çanakkale) Milli Değerler Kültür Gezisi (Kuşadası-Çanakkale)

9. sınıf müfredat konularının içinde bulunan yerleri bir de yerinde görmek nasıl olurdu. İlk çağa ait antik kentin içinde o günün havasını solumak…

25 Şubat 2020, Salı 17:25
MEFELO’20 (MEF University English Language Olympics) MEFELO’20 (MEF University English Language Olympics)

MEF Üniversitesi’nin düzenlediği MEFELO İngilizce Olimpiyatları kapsamında Avcılar, Beylikdüzü, Mimarsinan, Bahçeşehir ve Halkalı kampüslerimiz Türkiye çapında gerçekleşen ön elemeye 38 okul, 180 öğrenciyle birlikte katılım sağlamıştır.

24 Şubat 2020, Pazartesi 15:59
Okyanus Koleji Math League Contest 4'te Zirvedeki Yerini Korudu Okyanus Koleji Math League Contest 4'te Zirvedeki Yerini Korudu

International Matematics League (Uluslararası Matematik Ligi) tarafından düzenlenen, ulusal ve uluslararası bir yarışma olan "Math League Contest 4'de Okyanus Koleji lise öğrencileri başarılarını devam ettirdi.

20 Şubat 2020, Perşembe 11:49
LGS KAMPI Zirveye Son Adım LGS KAMPI Zirveye Son Adım

Okyanus Kolejleri Ortaokul kademesi olarak dönem içinde yaptığımız LGS çalışmalarına paralel olarak NİSAN LGS KAMPI düzenliyoruz.

19 Şubat 2020, Çarşamba 15:57
2. Kitaplarım Gülümsüyor Festivali Başlıyor! 2. Kitaplarım Gülümsüyor Festivali Başlıyor!

Okyanus Kolejleri Türkçe zümresi olarak üç yıldır uyguladığımız "Okuma Zamanı" projemizi bir festivalle taçlandırıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz "Kitaplarım Gülümsüyor Festivali'nin" 2.si için kayıtlarımız başlamış durumda.

19 Şubat 2020, Çarşamba 14:06
Drone Pilotluğu Eğitimi Okyanus’ta! Drone Pilotluğu Eğitimi Okyanus’ta!

Endüstri 4.0 ile Bilgi Teknolojileri Çağı başlamış oldu. Her geçen gün teknolojik gelişmeler, yaşadığımız dünyayı pek çok yenilikle şekillendiriyor. Sürekli geliştirilen ve yenilenen araçlardan biri de hayatımıza süratle giren “Drone”lar ve “Drone Teknolojileri” olmuştur.

18 Şubat 2020, Salı 12:14
Ne Kadar Öğrendik? Ne Kadar Öğrendik?

Çağın ve geleceğin gerektirdiği bilgi, beceri ve değerleriyle donattığımız öğrencilerimizin eğitim-öğretim dönemi başından itibaren hedeflenen kazanımları ne oranda öğrendiğini görmek ve başarılarını arttırmak için yapılacak çalışmaların temelini oluşturacak verilere sahip olmak için 25 Şubat 2020 Salı günü tüm kampüslerimizde eş zamanlı olarak NÖS-3 (Ne Kadar Öğrendim?) sınavı gerçekleştirilecektir.

18 Şubat 2020, Salı 11:56
Milli Değerler Edirne ve Çanakkale Gezisi Milli Değerler Edirne ve Çanakkale Gezisi

Çok gezen mi bilir çok okuyan mı diye düşündük sonra okuduğunu gezen diyerek ‘’Kalk Gidelim Edirne ve Kalk Gidelim Çanakkale’’ kitaplarını önce okuyup sonra gezmeye karar verdik.

15 Şubat 2020, Cumartesi 12:39
Gülümsemenin Gücü Çalıştayı Likya Gülümsemenin Gücü Çalıştayı Likya

Okyanus Kolejleri 6 ve 7. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla 06-10 Nisan 2020 tarihinde Gülümsemenin Gücü Çalıştayı Likya kültür gezisi düzenlenecektir. Bu gezi kapsamında öğrencilerimiz ülkemizin Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme ve inceleme fırsatı bulacaklardır.

13 Şubat 2020, Perşembe 11:23

Toplam 23 sayfa var, şu an 1. sayfadasınız.

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
NİSAN AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98