Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | 6. SINIFLAR ARASINDA SOSYAL BİLGİLER BİLGİ YARIŞMASI
6. SINIFLAR ARASINDA SOSYAL BİLGİLER BİLGİ YARIŞMASI
  • Paylaş
Sancaktepe Okyanus Koleji Sosyal Bilgiler Öğretmeni Beste Şerkan’ın hazırlayıp düzenlediği 6. Sınıflar arası Sosyal Bilgiler bilgi yarışması gerçekleşti.

Sancaktepe Okyanus Koleji Sosyal Bilgiler Öğretmeni Beste Şerkan’ın hazırlayıp düzenlediği 6. Sınıflar arası Sosyal Bilgiler bilgi yarışması gerçekleşti. Bilgi yarışmamızda her sınıftan iki grup sınıflarını temsil ettiler. Toplamda iki sınıf dört grup şeklinde bilgi yarışmamızı gerçekleştirdik. Bilgi yarışmasında sınıfları temsil edecek öğrenciler öncesinde demokratik seçimle belirlendi. 6/A sınıfında Büyük Selçuklular grubunda; Yasemin Nehir Eroğlu, Ege Çiçek ve Nehir Günay, 6/A sınıfında ikinci grup olan Anadolu Selçuklu grubunda; Zeynep Aktaş, Ali Kerem Kurt ve Ege Bora Atıl, 6/B sınıfından Karahanlılar grubunda Elida Aydın, Efser Baki ve Fırat Nama, 6/B sınıfından ikinci grup olan Göktürkler grubunda ise, Deniz Şiyar Aydemir, Yusuf Kılıç ve Elif Şimal Kalaycı sınıflarını temsil ettiler. Bilgi yarışmasındaki sorular genel kültür ve bilgi ölçmeye yönelikti. Toplam yirmi soru ve her soru beş puan şeklinde ölçme değerlendirme yapıldı. Üç jüri öğretmenlerimiz Sinem Uncu, Habibe Bozkurt ve Mina Balcıoğlu puanlamalarını yaptılar. Süre başlatma, bitirme ve slayt kontrolünü Rehber öğretmenimiz Hüseyin Fırat yapmıştır. Fotoğraf- video çekmede Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Melike Yasemin Tarakçı görev almıştır. 6. Sınıflar arasında yapılan Sosyal Bilgiler Bilgi Yarışmasında kazan sınıfımız 6/B sınıfından Karahanlılar grubu olmuştur.


Haber
:
Kenan Çolak
Editör
:
Murat AKDEMİR
Fotoğraf
:
SOSYAL
Tarih
:
04 Nisan 2022, Pazartesi 08:33
Okunma
:
661 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları