Neler Öğrendik ?
  • Paylaş
11-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘’Neler Öğrendik?’’ programı kapsamında ortaokul öğrencileri eğitim öğretim çalışmalarına başladı.

Bir ev düşünün. Bu evin temelini kazmadan ham toprağın üzerine bina yapmaya çalışıyorsunuz. Birinci duvar, ikinci duvar… derken ilk katı bitiriyorsunuz ya da öyle olduğunu zannediyorsunuz. İkinci katı yapmaya başladığınızda o yaptığınız “temelsiz” ilk kat büyük bir gürültüyle yıkılıyor. O yaptıklarınız, emekleriniz, umutlarınız, tüm çabanız da o duvarlarla beraber yıkılıyor.

Eğitimde “Öğrenmeyi Öğretmek” felsefesini ilke edinen Okyanus Kolejleri olarak bizler de temelsiz bir evin dayanamayacağını bildiği gibi temeli eksik olan bilgilerin de kalıcı olmadığını biliyor. Bu nedenle eğitim sisteminin sarmal yapısını da göz önüne alarak “Neler Öğrendik ?” programıyla temelleri sağlamlaştırıyor.

2017-2018 yılına bir hafta erken başlayarak 5. Sınıflarda sadece İngilizce; 6 ve 7.Sınıflarda ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinden bir önceki yılda görüp bu seneye temel oluşturacak konuları tekrar ediyor. 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde saat 09.00 –12.15 arası kendi kampüslerinde derslere giren öğrenciler bir önceki yılda gördükleri ve bu seneye temel olacak konuları, uzman öğretmenlerle birlikte eğlenerek, merak ederek ve sorgulayarak tekrar edecekler.

Öğrenciler, bu program için özel olarak hazırlanan dokümanlarla eksiklerinin neler olduğunu daha kolay tespit ederek bu bir haftayı eksiklerini kapamak için fırsata çevirecekler.

Yeni eğitim ve öğretim yılına tam ve eksiksiz hazırlanan öğrenciler, sene içerisinde de bu programın faydasını görecek, yeni bilgilerini eskilerle daha kolay birleştirerek “tam öğrenmeye” ulaşacaklardır.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.


Haber
:
İbrahim Aslan
Editör
:
İbrahim Aslan
Tarih
:
11 Eylül 2017, Pazartesi 13:11
Okunma
:
1.024 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

FORMU DOLDURUN, KONTENJAN BİLGİSİ E-POSTA ADRESİNİZE HEMEN GELSİN VE AĞUSTOS AYINA ÖZEL AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98