Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Kalk Gidelim Edirne ve Kalk Gidelim Çanakkale Kitaplarının yazarı Esra Alkan ile
Kalk Gidelim Edirne ve Kalk Gidelim Çanakkale Kitaplarının yazarı Esra Alkan ile
  • Paylaş
EDİRNE, ÇANAKKALE GEZİSİ

KALK GİDELİM EDİRNE VE ÇANAKKALE GEZİSİ

Çok gezen mi bilir çok okuyan mı diye düşündük sonra okuduğunu gezen diyerek ‘’Kalk Gidelim Edirne ve Kalk Gidelim Çanakkale ’’ kitaplarını önce okuyup sonra gezmeye karar verdik.

Eğitimin Türkiye markası Okyanus Koleji ortaokul 5. Sınıf öğrencileri, kültür ve miras konusu ile ilgili Esra Alkan’ın Kalk Gidelim Edirne ve Kalk Gidelim Çanakkale kitaplarını  okudular.  Bu kitapla birlikte öğrenciler kitabı okurken Edirne ve Çanakkale şehirlerini karış karış gezdiler.

26-27-28  Nisan 2023  tarihinde ise yazar Esra Alkan ile Edirne ve Çanakkale  şehirlerinin  tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde inceleme fırsatı bulacakları kültürel gezimizi gerçekleştireceğiz.

Asırlar boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Edirne Türkiye’de görülmesi gereken şehirler listesinin en başında gelir. Edirne Marmara Bölgesi’nde yer alan, Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan ve 92 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış tarihimizde önemli şehirlerden birisidir.

Çanakkale ise, Anadolu topraklarının kuzeybatısında yer alan, hareketli ve köklü tarihiyle dikkat çeken bir kenttir. Asya ve Avrupa kıtalarının topraklarında kurulmuş olan şehir, tarih boyunca birçok uygarlığa yerleşim yeri olmuştur. Şehrin toprakları Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında gerçekleşen ve Türk tarihinde büyük bir öneme sahip olan Çanakkale Savaşı’na sahne olmuştur.

 

Kişi başı 7.450TL olan Kalk Gidelim Edirne Ve Çanakkale Gezisi katılmak için okul idarecileriyle ve Sosyal Bilgiler öğretmenlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru için son gün 01  Nisan Cumartesi 2023’dür.

Kalk Gidelim Edirne ve Çanakkale Gezisi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Broşür için tıklayınız.

 

 


Haber
:
Editör
:
Tarih
:
15 Mart 2023, Çarşamba 16:06
Okunma
:
1.696 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları