Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Gelecekte Bir Gün, Meslekte İlk Gün Projesiyle Öğrencilerimiz Gelecek Hayallerine Bir Adım Daha Yaklaştı
Gelecekte Bir Gün, Meslekte İlk Gün Projesiyle Öğrencilerimiz Gelecek Hayallerine Bir Adım Daha Yaklaştı
  • Paylaş
Gelecekte Bir Gün, Meslekte İlk Gün Projesiyle öğrencilerimiz gelecek hayallerine bir adım daha yaklaştı...

Okyanus Kolejleri Ortaokul 5. Sınıf öğrencileri hayal ettikleri meslekler hakkında detaylı bilgi sahibi olarak gelecek hedeflerine emin adımlarla yürüyorlar.

 

Öğrencilerimize Hayallerindeki meslekleri sorduk, onlar cevapladılar.

Ekim ayında tüm Okyanus Kolejleri Ortaokul 5. Sınıf öğrencilerinin hayal ettikleri meslekleri öğrenerek alanında uzman veliler ve destek olan uzmanlar tarafından meslek seminerleri gerçekleştirildi. Okyanus Kolejleri Ortaokul öğrencileri uzmanlardan detaylı bilgi alarak akıllarına takılan tüm soruları sorma imkanı buldular. Mesleğimi Anlatıyorum aşaması ile tüm 5. Sınıf öğrencieri Hayal ettikleri meslekler hakkında sunumlar hazırlayarak akranlarına mesleklerini aktardılar.

 

Ünlü Karikatürist Salih Memecan Meslek Sırlarını Okyanus Koleji Öğrencileriyle Paylaştı

Okyanus Kolejleri Ortaokul öğrencileri Ünlü Karikatürist Salih Memecan ile buluştu. Ünlü karikatürist mesleğine hangi yollardan geçerek ulaştığını, anılarını, karikatür çiziminin inceliklerini Tüm Okyanus Kolejleri öğrencileriyle paylaştı. Projeye katkılarından dolayı Sn. Salih Memecan’a teşekkürlerimizi sunarız.

 

Okyanus Koleji Ortaokul Öğrencileri Gelecekte Bir Gün Geçirdiler

Okyanus Kolejlerinde öğrenim göre tüm  Ortaokul 5. Sınıf öğrencileri hayal ettikleri mesleklerde bir gün geçirerek o mesleği yerinde görme, hayalindeki meslekten emin olma, meslek uzmanıyla beraber çalışma imkanı buldular.

Proje koordinatörü D. Çiğdem Ağazade ‘Gelecekte Bir Gün, Meslekte İlk Gün projesinde öğrencilerimiz  ya gelecek hedeflerine emin adımlarla yürümeye karar verdiler ya da rotalarını başka yönlere başka mesleklere doğru yönelttiler. Her ikisi de bizler için çok önemli. Öğrencilerimizin gelecek yaşamlarında ilgilerine, yetenek ve becerilerine göre meslek tercih etmeleri, onların mutlu ve başarılı bireyler olmalarını sağlayacaktır.’ Dedi.

Projeye destek olan tüm velilerimize sonsuz teşekkürler…


Haber
:
Çiğdem AĞAZADE
Editör
:
Murat AKDEMİR
Tarih
:
15 Mayıs 2019, Çarşamba 15:47
Okunma
:
307 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
EKİM AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98