Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Ortaokul

-

Ortaokul İngilizce Eğitimi

LIFE SKILLS (ORTAOKUL İNGİLİZCE EĞİTİMİ)

Yabancı dil olarak İngilizce, küresel çağın en gerekli iletişim aracıdır. Gerek eğitim gerekse ticaret dili olarak dünyanın en popüler dilidir. Bu sebeple hedefimiz, ortaokuldan mezun olan öğrencilerimizi temel iletişim becerilerinden fazlasını kazanmaya yönlendirmek, sosyal anlamda, eğitim kariyerinde ve gelecekteki iş çevresinde yetkinlik sağlayan B1(+) / B2 seviyesinde yetiştirmektir.

Bu doğrultuda, Okyanus Kolejleri olarak öğrencilerimize verdiğimiz akademik eğitim ile ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlamakta, çok yönlü dil eğitimi programı ile dersleri sürdürmekte; bununla birlikte onlara kurallardan uzak, sınır koymadan, günlük hayatta kendilerini ifade edebilecekleri ortamın sağlandığı ‘Life Skills’ programımız ile İngilizce eğitimimize devam etmekteyiz.

Yeni bir oluşum olan Life Skills ile ingilizce eğitiminin sadece bir ders olarak görülmesi değil de, en küçüğünden en büyüğüne kadar tüm kademe öğrencilerimizde farkındalık oluşturması, yabancı dil ediniminin keyifli hale getirilmesi ve hayata dair temalarla yaşam becerilerinin kazandırılması yegâne amacımızdır.

Okul öncesi seviyesinde A grubunda başlayacak program, Lise mezuniyeti ile son bulacaktır. Programımız her ay farklı bir yaşam becerisini kazandırma üzerine tasarlanmış ve çocuğun büyüyen yaşı ile kazanım sayısını artırarak devam edecek şekilde kurgulanmıştır.

A grubunda Okyanus Kolejlerinde olan ve İlkokul eğitimini bizimle tamamlamış öğrencilerimiz, programın ilk Dil Pasaportunu (Language Passport); Ortaokul seviyesinin sonunda ikinci ve Lise programının da tamamlanmasıyla üçüncü bir Dil Pasaportunu elde etmiş olacaklardır.

Life Skills programı ile beraber öğrenciler sunum, proje, grup ve bireysel çalışmalar; kısacası dilin doğasında olan, dili kullanabilme becerilerini geliştirebilecek fırsatlarla buluşur ve üretim (konuşma ve düşünme) odaklı bir eğitim programı ile yabancı dili bir yaşam biçimi haline dönüştürürler.

İngilizce Hazırlık Programı

Yetkin çevreler ve kurumlarca dünyada ve Türkiye’de yapılan araştırmalar gösteriyor ki, yabancı dil için en uygun zaman küçük yaş gruplarıdır. Beşinci sınıfta en ideal mevsiminde olan dil eğitimi, ortaokul sürecinde “5. Sınıf Hazırlık” ile başlayan ve yoğun bir öğrenme süreci sonrası B2 seviyesine kadar ulaşabilen önemli bir süreçtir. Altı, yedi ve sekizinci sınıfta ise öğrencilerin ilgilerini canlı tutmak için, yaşlarına uygun etkinlikler ve ders içerikleri sunulmakta, akademik çalışmalar yapılmaktadır.

“İngilizce Hazırlık Programı” için diğer ana derslerin haftalık ders saat sayıları değiştirilmez. Öğrenme sürecinde, farklı öğrenme yöntemleri ile desteklenen yoğunlaştırılmış bir program sunulur. Dil öğrenimindeki dört temeli oluşturan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin geliştirildiği, İngilizce sunum ve projelerle desteklenen bir programdır. Bu program aynı zamanda ortaokulun sonraki yıllarında uygulanan İngilizce Eğitimi için hazırlık anlamı taşımaktadır.

“LANGUAGE DAY” Etkinlikleri

2012-2013 yılından itibaren Türkiye’de ilk kez Okyanus Kolejleri'nde uygulanmaya başlayan English Street etkinliklerinin temelini oluşturduğu ‘Language Day’ ile öğrencilerimiz, İngilizce’yi gerçek hayatlarıyla iç içe yaşamakta, yoğun İngilizce programıyla edinilen bilgi ve birikimlerini bizzat uygulamaktadırlar. Yani öğrencilerimiz seyahatten dramaya, mesleklerden günlük konuşmalara, sahne şovlarından sunum yarışmalarına kadar birçok alanda konuşan ve üreten bir öğrenen olmaktadırlar.

"FUNDAY" Yıl Sonu Gösterileri

Hazırlık Sınıfı’nı tamamlayan öğrencilerimiz yoğun dil eğitimi süreci sonrasında, edindikleri bilgi ve birikimlerini yılsonunda sahne şovu olarak velilerimize sunmaktadırlar. Bu performanslar öğrencilerimize aynı zamanda sahne sanatları alanında deneyim kazanma fırsatı vermektedir.

Yılsonu “FUNDAY” gösterilerinde öğrencilerimiz, İngilizce drama gösterileri, İngilizce şarkılar ve yarışmalar sunmakta, bu gösterilerin bazılarını kendileri yazmakta ve tüm süreçte, gösterinin sunumundan sahne arkasına kadar aktif görev almaktadırlar.

İngilizce Tiyatrolar

Ortaokul öğrencilerimiz için Okyanus Kolejleri’nin sağladığı bir diğer önemli etkinlik ise, İngilizce tiyatrolardır. Her yıl “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü” kapsamında, tüm kampüslerimizde İngilizce oyunlar yine yabancı oyuncular tarafından okullarımızda sunulmaktadır.

Uluslararası Değerlendirme Sınavları

Okyanus Kolejleri’nin iddialı olduğu diğer bir konu da, uluslararası geçerliliği olan, 135 farklı ülkede 2700 merkez tarafından uygulanan, yılda 5 milyon öğrencinin girdiği uluslararası sınavlarda göstermiş olduğu başarıdır. Okyanus Kolejleri Yabancı Dil Eğitimi’nin bağımsız uluslararası kuruluşlarca da test edildiği bu sınavlara giren binlerce öğrencimizin tamamına yakını, başarı göstererek sertifika almaya hak kazanmaktadır.

Öğrencilerimiz sınav merkezi olmamız dolayısıyla, bu sınavlara okullarımızda girmekte ve aldıkları sertifikalarla da dünyanın herhangi bir okulunda, mesleğinde ve şirketinde İngilizce bilgilerini uluslararası onaylı sertifikalarla belgelemektedirler. Aynı zamanda bu sertifikalar öğrencilerimizin “hazırlık sınıflarından muafiyet” kazanmasını da sağlamaktadır.

Dil Entegreli Geziler

Okyanus Kolejleri, Ortaokul öğrencileri için akademik yıl boyunca “Tam Öğrenme Modeli” kapsamında birçok şehir içi, yurt içi ve yurt dışı gezileri de organize etmekte ve bu geziler eğitimin bir parçası olarak değerlendirilmektedir.

Eğitim ve Kültür programlarımız, şehir içi ile sınırlı kalmayıp Amerika, Avrupa Kış Programları ve Dil Entegreli İngiltere Yaz Programı gibi seçeneklerle öğrencilerimize sunulmaktadır. Bu programlarda öğrencilerimizin İngilizce’nin Ana Dil olarak konuşulduğu ülkelere gitmesi sağlanmakta, farklı ülkelerde öğrenciler ile buluşmakta, şehir turları ve eğitim etkinliklerine katılmaktadırlar.

Öğrenciler için aynı zamanda Yabancı Dil Eğitimi alabilecekleri programlarda, kendi seviyelerinde derslere farklı ülkelerden öğrencilerle girip, hemen ertesinde şehir turu yaparak yerinde pratik imkânı bulmaktadırlar. Öğrenciler bu program süresince Ana Dili İngilizce olan eğitimciler ve rehberlerle eğlenceli zaman dilimleri yakalamakta ve global bir bakış açısı kazanmaktadırlar.

O’MUN

Model Birleşmiş Milletler dünyanın dört bir yanında ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde ders dışı veya kulüp aktiviteleri adı altında işlenmekte olan bir konsepttir. Katılımcı öğrenciler, danışman öğretmenler eşliğinde Birleşmiş Milletler delegesi rolünü üstlenir. Böylece Model Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletlerin uluslararası yaşanan problemlere yönelik çalışmalarını simüle ederek, öğrencilere sorunlara ilişkin bilinç kazandırmayı hedefler.

Tamamı yabancı eğitmenlerden oluşan organizasyon ekibi ile O’MUN konferansımızı gerçekleştiriyoruz.

O’MUN Konferansına Katılan Öğrencilerimizin Kazanımları Nelerdir?

  • Kişisel ve sosyal alanda özgünlükleri gelişir
  • Ulusal düzeyde bilgiye sahip olur ve edindiği bilgileri kullanır
  • Ulusal ve uluslararası etkinliklere katılarak liderlik eder
  • Toplum içerisinde iletişim becerisi edinir
  • Karar alma ve uygulama kapasitesini bireysel düzeyde artırarak toplumda fark oluşturur
  • Konferans sürecinde İngilizce kullanım zorunluluğu nedeniyle dil hâkimiyetini artırır.
Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
EPOSTA ADRESİNİZE
BİLGİ HEMEN GELSİN

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98