Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Okyanus Dil Okulları

-

Yabancı Dil Eğitiminin Önemi

Yabancı Dil Eğitiminin Önemi
 

Köklü eğitim tecrübesi, profesyonel eğitim metotları ve Okyanus Kolejleri kalite anlayışının bir araya gelmesiyle vazgeçilmez hizmet alanlarından birisi haline gelen Okyanus Dil Okulları, globalleşen dünyada artık çağın en elzem iletişim ve ticaret aracı haline gelen Yabancı Dil sorununu çok daha küçük yaşlarda çözmeyi amaçlayan bir düşünceyle ortaya çıkmıştır. Yabancı Dil’in ne kadar küçük yaşta öğrenilirse o kadar kalıcı olduğu ve akıcı bir şekilde konuşulduğu, doğru öğrenme ortamları ve metotlarıyla daha da kolay öğrenildiği artık bütün dünya tarafından kabul edilen yadsınamaz bir gerçektir..
 

 

Okyanus Dil Okullarında Yabancı Dil Eğitimi
 

Bu bağlamda 5-18 yaş aralığı üzerinde yoğunlaşan Okyanus Dil Okulları Okul Öncesi İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeylerinde hizmet vermektedir. Okyanus Dil Okulları çatısı altında toplanan yüzlerce farklı okuldan ve seviyeden öğrenci bu profesyonel eğitimden yıllardır faydalanmaktadırlar. Programa düzenli bir şekilde devam eden öğrencilerin İngilizce dersleri açısından kendi devlet okullarında sınıfın en başarılı öğrencileri olduğu dönütler ile anlaşılmaktadır.

Okyanus Dil Okulları’nda sınıflar sene başında girilen dört temel dil becerisini ölçen Seviye Belirleme Sınavı ile oluşturulduğu için her öğrenci kendi seviyesine uygun bir şekilde ilerleme fırsatı elde etmiş olmaktadır. Böylece dengelerin karmaşık ve düzensiz olduğu sınıflar yerine öğrenciler, kendi seviyelerine ve yaşlarına (Early English – Starters – Movers – Flyers – KET – PET – FCE- CAE – IELTS) uygun olan sınıflarda ders görme imkanı bulmuş olmaktadırlar.
 

 

“Dilimin sınırları dünyamın sınırlarıdır.” (Ludwig Wittgenstein)Sınıf içerisinde öğrencileri bilgi depoları olarak gören geleneksel anlayışların tersine onları kendi öğrenmelerini şekillendirmeleri için teşvik eden, uygulama ağırlıklı ve öğrenci-merkezli dersler işlenmektedir.
Okyanus Dil Okulları’nın diğer dil kurslarından en büyük farkı da bu noktada ortaya çıkmaktadır. 200 saatlik yoğun yabancı dil eğitimini Main Course, Uluslararası İngilizce, Communication, Lab gibi farklı 4 dersle öğrencilerine aktaran Okyanus Dil Okulları, ayrıca spor dersleriyle de öğrencilerinin deşarj olmasını sağlamaktadır. Okyanus için en önemli konulardan bir tanesi de öğrencilerin geleneksel yabancı dil eğitimi metotları yerine eğlenerek öğrenme modeliyle ders işlemesidir.
 

“Yabancı dil bir enstruman gibidir, çaldığınız ölçüde kalıcıdır ve istenilen ezgiyi dinleyebilmek özveri ve çaba gerektirecektir.” (Fırat GENÇ)

 

Değerlendirme Süreci
 

Yabancı Dil Eğitimimiz gerek okulumuzun değerlendirme sistemleriyle gerekse Uluslararası İngilizce Sınavları merkezi ortaklığıyla değerlendirilmekte ve yılsonunda yapılan Uluslararası İngilizce Sınavları ile objektif olarak ölçülebilmektedir. %98 başarı oranıyla bu yıl yine öncü olan Okyanus Kolejleri bu tecrübesini ve birikimini sizlerle paylaşmaktadır.

Okyanus Dil Okulları Bölüm Başkanlığı

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası - Çerez Ayarları