OKYANUS KOLEJİ

-

Okul Öncesi

-

Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce eğitim programımız, öğrencilerimizin sosyal, duygusal ve bilişsel gelişim alanlarına uygun olarak, ay grupları da dikkate alınarak alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanır. Programımızı uygularken   öğrencilerimizin dil edinimi sürecine katkıda bulunmak adına onları dile maruz bırakarak sadece İngilizce konuşulur.

Öğrenmenin kalıcı olması için özgün materyaller, gerçek nesneler ve interaktif programlar kullanılarak zengin bir eğitim ortamı sağlanır. Bu sayede öğrencilerimiz zaman içinde İngilizce’nin farklı bir dil, bir iletişim aracı olduğunu gözlemler, kültürler arası benzerlik ve farklılıkları keşfeder ve bu farkındalık sonucunda İngilizce anlamaya ve konuşmaya başlarlar.

Küçük yaş grubunun en çok ilgisini çeken hikaye anlatımı etkinliklerin temelini oluşturur. Eş güdümlü eğitim programında belirlenmiş temalar doğrultusunda seçilmiş hikaye kitapları kullanılır. İngilizce öğretmeni ile sınıf öğretmeni etkinlikleri beraber yürütürler. 

Çift dilde eğitim modeliyle öğrencilerimize sağlanan yaratıcı ve interaktif eğitim öğretim ortamı öğrencilerin belirlenen temaları, kavramları ve konuları hem anadillerinde hem de yabancı dilde pekiştirmelerini sağlar. 

Life Skills

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren tüm kademelerimizde uygulamaya başladığımız Life Skills programıyla öğrencilerimizin çeşitli yaşam becerileri edinmeleri hedeflenmektedir.

Öğrencilerimize sunmuş olduğumuz çok yönlü akademik dil eğitiminin yanı sıra müfredatımıza eklediğimiz Life Skills programı öğrencilerimize kurallardan uzak, sınır tanımadan, günlük hayatta kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam sunar.

Life Skills programı öğrencilerimizin empati kurma, düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmenin yanı sıra, öz farkındalıklarını keşfetmelerine olanak sağlar. 

Okul öncesi kademesinde A grubu sınıflarımızda başlattığımız Life Skills programımız ilkokul, ortaokul ve lise kademelerimizde hedeflenen kazanımlar arttırılarak devam etmektedir.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası