Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Okul Öncesi

-

Anaokulunda Sizi Ne Bekler?

OKYANUS KOLEJİ ANAOKULUNDA SİZİ NE BEKLER?

Anaokulu çocuğun sosyalleşebileceği ilk toplumsal alandır.Bu alanı nasıl şekillendirmek gerektiği ise önemli bir detaydır.
Korunaklı ama özgür bir alan, kendilerini ifade edebilecekleri zaman  üretebilecekleri bir mekan sağlamak onların sınır tanımayan düşünce güçlerinden faydalanmak,onlara birey olduklarını ve seçimlerinin önemli olduğunu hissettirmek bu toplumsal alanda güven duymaları için önemlidir.
Bizler okyanus koleji okul öncesi kademesi olarak ilk temas ettiğimiz öğrencimizi sevgi ile karşılıyor sağlıklı güven ilişkisi kurabilmeleri için psikolog,öğretmen ve veli iş birliği ile oryantasyon çalışması yürütüyoruz.
Mutlu olan çocuk eğlenir,öğrenir,üretir cümlesinden yola çıkarak okula uyum sürecini güvenli bir şekilde atlatmayı hedefliyoruz 
Bireyi tanıma bütün çalışma alanlarının başlangıç noktasıdır diyerek, başlangıç noktasını belirlediğimiz rotamıza BİLİŞSEL BECERİ GELİŞTİRME PROGRAMI ile yön verirken öğrencilerimizin İLGİ VE YETENEK MERKEZLERİ İLE kendilerini fark etmelerine olanak tanıyoruz
Kendini fark eden ve hedeflerini kendi becerilerini geliştirmek üzerine kurgulayan öğrencimizi gelişimine katkı sağlamak hedeflerine ulaştırmak,motive etmek,özgüven oluşturmak için ÖZGÜN MÜFREDAT,YABANCI DİL  ile FASTRACKIDS TEMALARINI eş güdümlü uyguluyor,bilişsel ve sosyal gelişimlerini süreklilik arz eden analiz programıyla takip ediyoruz.

 

UPGRADE İLE “TEK HEDEFİM KENDİM”

Okul öncesinde öğrencilerimizin Bilişsel ve Sosyal gelişimlerini UpGrade uygulamasıyla ile maksimum seviyeye çıkarıyoruz…

Bireyi tanıma bütün çalışma alanlarının başlangıç noktasıdır. Gelişim ve değişim bireye göre şekillenir . Bu kapsamda Upgrade, Okyanus Kolejleri Okul Öncesi Bölümünde “Bilişsel Beceri Programı” olarak uygulanmaktadır.
Upgrade, okul öncesi FASTRACKIDS ile İlkokul OSEP Eğitim Programlarının eş güdümlü işlemesini sağlayan, öğrencilerin bilişsel ve sosyal gelişimlerini takip eden ve süreklilik arz eden bir analiz sistemiyle öğrencilerin ihtiyaçlarına göre bireysel çalışmaların yürütüldüğü bir  programdır.
Detay için,
Devamını Okumak için Lütfen Tıklayınız.

YABANCI DİL EĞİTİMİ ANAOKULUNDA BAŞLAR

Uluslar arası düzeyde Yabancı dil eğitimi veren Okyanus Kolejleri, okul öncesinde Life Skills ve çift dilde eğitim uygulamaları ile çocuklarımızı hayata hazırlıyor...

Bebekler dünyaya geldiklerinde içine doğdukları ortamda konuşulan dili edinme potansiyeline sahiptirler. Dile maruz bırakma ana dilin kazanılmasında ne kadar önemli ise yabancı dilde o kadar önemlidir.Günlük rutinlerde öğrencilerin küçük sohbetlere başlamaları ile dili bir iletişim aracı olarak kullanabilmeleri hedeflenmektedir.
Devamını Okumak için Lütfen Tıklayınız.

KEŞFİ KEŞFETMEK  “İlgi Yetenek Merkezleri”

Her öğrencinin mutlaka yetenekli olduğu bir beceri alanı vardır. İlgi ve Yetenek Merkezlerimizde, çocukların ilgi ve yeteneklerini gözlemleyerek, onların kendilerini güçlü hissettikleri alanları keşfedip gerekli motivasyonu sağlıyoruz.

Her öğrencinin kolaylıkla öğrenebildiği bir yol vardır ve yine her öğrencinin mutlaka yetenekli olduğu bir beceri alanı vardır. Önemli olan eğitimciler ve aileler olarak, çocukların ilgi ve yeteneklerini dikkatle gözlemleyerek, onların kendilerini güçlü hissettikleri alanları keşfedebilmektir.Öğrencilerimizin ilgilerini ve yeteneklerini motivasyonları tanındıktan sonra kendisiyle ortak  yönü olan öğrenciler ile özel öğrenme merkezlerine alınır.

Devamını Okumak için Lütfen Tıklayınız.

FASTRACKIDS İLE EĞLENEREK ÖĞRENME

100e yakın ülkede uygulanan, Fastrackids etkileşimli anaokulu eğitim modeli ile özgüveni yüksek, iletişimi güçlü bireyler yetişiyor...

Bizler hızla değişen bir dünyada yaşıyoruz. Çocuğunuz durmadan değişen dünyamızda mutlu ve başarılı olmaya hazır mı?
Okul Öncesi dönemde öğrenmeyi motive etmek, öz güven oluşturmak, iletişim becerilerini geliştirmek, geleceklerinde başarı ile öne çıkmalarını sağlamak amacı ile FASTRACKIDS eğitim sistemi uygulanmaktadır.
FasTrack Learning Station® kullanarak çocuklar biyoloji, astronomi ve sanat gibi geleneksel başlıklardan, ekonomi, teknoloji, hedefler ve yaşam dersleri gibi erken eğitimde genellikle verilmeyen başlıklara kadar uzanan 12 konuyu keşfederler.
Devamını Okumak için Lütfen Tıklayınız.

EĞİTİCİ OYUNLAR İLE GELİŞEN ÇOCUKLAR…
“BİLİMSEL TABANLI HAZIRLANMIŞ GELİŞİM SETİ”

Oyun oynamak çocukların çok yönlü gelişimi için oldukça önemlidir. Öğrencileri Zihinsel, duygusal ve sosyal alanda bireysel gelişimlerini desteklemek amacıyla gelişim oyunları uygulanmaktadır.

Gelişim Oyunları; çocukların strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, dikkat - konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlar. Aynı zamanda ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan oyunlardır.

Devamını Okumak için Lütfen Tıklayınız.

A GRUBUNDA İLKOKULA HAZIRLIK PROGRAMI

Okul öncesi hazırlık grubu öğrencilerimizin, ilkokul eğitimi öncesinde oryantasyon süreci ile eğitim hayatında ihtiyaç duyacağı temel kazanımları istenilen seviyeye çıkarmaktayız.
Öğrencilerimizin eğitim öğretim hayatı düşünüldüğünde önemli bir alt yapı çalışması olan okuma-yazma etkinliklerinin, etkili ve verimli bir şekilde uygulanması son derece önemlidir. Bu bilinçle Okul öncesindeki öğrencilerimizin yeni bir kademeye geçerken oryantasyon sürecini başlatmayı ve ilkokul için hazır bulunuşluk düzeylerini istenilen seviyeye getirmeyi hedeflemekteyiz.
Devamını Okumak için Lütfen Tıklayınız.

Cubetto ile Kodlama Artık Okyanus Anaokulunda

2018-2019 Eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitimimizde ilk defa A grubu öğrencilerimize Cubetto ile kodlama eğitimi verilecektir.
Ders müfredatı Okyanus Kolejleri Okul Öncesi Bölüm Başkanlığı ve Bilişim Teknolojileri bölümü ile Fastrackids eğitimine uygun olarak hazırlanmıştır.
Cubetto 3 yaş ve üzerindeki çocuklara programlama ve kodlama mantığını öğretmek için tasarlanmış sevimli ahşap bir robot setidir. Ekran olmadan ve kurulum gerektirmeden kullanma kolaylığı sağlar. Çocuklar okuma-yazma bilmeden kolaylıkla kodlamaya başlayabilir.
Cubettoda kullanılan bloklar program yazmak için gereken komutları temsil ederek onları somutlaştırır.

 

Okyanus Okul Öncesinde Rehberlik

Anaokulu psikologlarımızın öğrencilerimizle ilk görüşmesinden sonra, öğretmen-psikolog ve veli üçgeninde ortak amaç için öğrencilerin ihtiyaçlarının tanınması, izlenecek yöntemin belirlenmesi ve bu ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaktayız.
Okul öncesi psikologları olarak bizler; çocuklarla oyun yoluyla iletişim kurarken sevgi ile iç dünyalarına giriyoruz. Hedefimiz; çocuğun yaşantısındaki güçlü değişkenlerin (aile, okul) birbirinden haberdar olmasını, ortak amaç için doğru hareket edilmesini, çocuğun gelişiminin izlenmesini, ihtiyaçlarını belirleyip ve bu ihtiyaçların giderilmesini sağlamaktır.
Devamını Okumak için Lütfen Tıklayınız.

PROGRAMI ZENGİNLEŞTİREN UYGULAMALI DERSLER
Beden Eğitimi / Yüzme -Satranç- Yaratıcı Drama - Müzik

Her bir çocuğun gelişim düzeyi, becerileri, yetenekleri, kişilik özellikleri ve öğrenme hızları farklıdır. Okul Öncesi eğitim programımızda uygulama derslerimiz öğrencilerimizin gelişim özelliklerine göre fark göstermektedir.

Bizim için "sonuç" değil "süreç" önemlidir. Biz çocuklarımızın hevesle, yaratıcılıkla, isteyerek, iştahla, yoğunlaşarak bir şeylerle uğraşmasını, yaptığı işten keyif alarak öğrenmesini önemseriz.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası