Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise

OKYANUS KOLEJİ

-

Okul Öncesi

-

Programlar

Özet Bilgilendirme


Araştırmalar göstemektedir ki beyin, hayatın ilk sekiz yılında kayda değer bir derecede gelişmektedir. Yüksek kaliteli erken eğitim deneyimleri ile sağlam bir temel oluşturmak için göreceli olarak çok küçük bir fırsat penceremiz bulunmaktadır. Yaşam için bu temeli erken çocukluk eğitimi inşa etmektedir.

FasTracKids® erken eğitim programları, çocukların doğal gelişimlerini desteklemek ve onlara hayata hazırlanmada yardımcı olmak için tasarlanmıştır. FasTracKids®, interaktif teknoloji ile geliştirilmiş çoklu-duyumsal eğitim metodlarının yenilikçi bir kombinasyonunu kullanarak, 6 ay ile 8 yaş arasındaki çocuklara eşi benzeri olmayan bir eğitim deneyimi sunar. FasTracKids®programları çocukların iletişim, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve işbirliği becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

En önemli şey ise çocuklar eğitim sırasında eğlenmekte, gelecekteki okul yıllarına ve hayatlarına ömür boyu sürecek bir öğrenme aşkını taşımaktadırlar.

Fastrackids


Çocuğunuz durmadan değişen dünyamızda başarılı olmaya hazır mı? FasTracKids®, 3-8 yaş arası anaokulu ve ilkokulun ilk yıllarındaki çocuklara eğlenceli ve interaktif etkinlikler aracılığıyla yaratıcılık, iletişim, eleştirel düşünme ve işbirliği becerilerini kullanmayı öğretir. FasTrack Learning Station® kullanarak çocuklar biyoloji, astronomi ve sanat gibi geleneksel başlıklardan, ekonomi, teknoloji, hedefler ve yaşam dersleri gibi erken eğitimde genellikle verilmeyen başlıklara kadar uzanan 12 konuyu keşfederler. Haftada bir kez iki saat olarak verilen 96 haftalık bir program, çocuğunuza okul ve yaşamında başarılı olması için gereken becerileri verir. Modüler müfredatı öğrencilerin herhangi bir zamanda kayıt olabilmelerine izin verir.

Çocuklar görerek, duyarak, dokunarak ve yaparak öğrenirler. Dersin hızını, sınıf öğretmenine veFasTrack Learning Station®’da sunulan içeriğe verdikleri karşılık ile çocuklar kontrol eder. FasTracKids®, CD-ROM derslerini interaktif bir tahtayla entegre eden FasTrack Learning Station®üzerinde öğretilir. Çocukların dersten öğrendiklerinin ve sunumlarının videoya kaydedilmesi, veliler ve belgelenen gelişim için bir geri bildirim sağlamaktadır. FasTracKids® dersleri, Zigzag EğitimSMdenilen eşsiz bir metodoloji kullanırlar. Çocukların ilgisini korumak ve onlara odaklanma ve konsantrasyonlarını geliştirmede yardımcı olmak için etkinlikler sık sık değişir. 8:1’lik öğrenciye öğretmen oranı ve sınıfta en fazla 16 öğrenci olması, öğretmenlerin kişisel dikkat göstermeleri için vakit ayırmalarına imkan sağlar.

FasTracKids® derslerin içeriğine (ne?) olduğu kadar, öğrenmenin sürecine de (nasıl?) odaklanır. İki saatlik derslerin her biri, 12 farklı konunun “nasıl?” ve “ne?”lerini anlatır ve çocukları “Neden?” diye sormaya teşvik eder. FasTracKids®; Astronomi, Biyoloji, İletişim, Yaratıcı Edebiyat, Yaratıcılık, Dünya Bilimleri, Ekonomi, Hedefler ve Yaşam Dersleri, Matematik, Doğa Bilimi, Güzel Konuşma, Drama ve Sanat ve Teknoloji gibi eğlenceli ve dikkat çekici başlıklar içerir. Çocuklar her konu alanı için 16 saatlik ders görürler. Program boyunca, çocuğun ilerlemesi hakkında kişiye özel tartışma fırsatı sunan veli görüşmeleri gerçekleştirilir.

Fastrack Tots


Küçük çocukların çok meraklı olmaları harika değil midir? 2-3½ yaş arasındaki çocuklar için sunduğumuz bu programımız, çocukların meraklarını yapıcı yönde geliştirmesini ve bunun yanında iletişim, konsantrasyon, özgüven ve sosyal becerilerinin pekiştirilmesini sağlayan bir programdır. Çocuklar şarkılar söyledikleri, hareketli etkinlikler ve elişi etkinlikleri yaptıkları erken öğrenme derslerimize haftada bir saat katılırlar. FasTrack® Tots çocukları anaokuluna hazırlar ve onların FasTracKids® temel programına kusursuz bir şekilde geçişini sağlar.

FasTrack® Tots, CD-ROM derslerini interaktif bir tahtayla entegre eden FasTrack Learning Station®üzerinde öğretilir. Çocuklar görerek, duyarak, dokunarak ve yaparak öğrenirler. Dersin hızını, sınıf öğretmenine ve Learning Station’da sunulan içeriğe verdikleri karşılık ile çocuklar kontrol eder. FasTracKids dersleri, Zigzag EğitimSM denilen eşsiz bir metodoloji kullanırlar. Çocukların ilgisini korumak ve onlara odaklanma ve konsantrasyonlarını geliştirmede yardımcı olmak için etkinlikler sık sık değişir.

FasTrack® Tots, küçük çocukları sınıf ortamıyla tanıştırır. Bu küçük öğrenicilerin kısa dikkat sürelerine göre tasarlanan FasTrack® Tots, şarkılar, hareket ve el işi etkinlikleri içeren dikkat çekici derslerden oluşmaktadır. Çocuklar sınıftaki diğer öğrencilerle, yardımcı öğretmenlerle ve öğretmenlerle etkileşime girdikçe, temel sosyal, liderlik ve takım çalışması becerileri üzerinde durulur. Çocuklar yeni buldukları iletişim becerilerini kullanma ve sınıf tartışmaları, rol alma etkinlikleri ve diğer etkinlikler sayesinde öz saygılarını geliştirme imkanı bulurlar.

Gelişim raporları, öğretmenlere yazılı sonuçları veliler ile paylaşma imkanı sağlar ve FasTracKids®’i diğer erken öğrenme programlarından ayırır. FasTrack® Tots, çocukların gelişimsel olarak hazır olduklarında iki saatlik FasTracKids® derslerine kolayca geçiş yapmalarına imkan vermek için,FasTracKids® ile aynı planlama ve müfredatı izler.

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
BİLGİLERİNİZİ GİRİN
AĞUSTOS AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98