Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Uluslararası Matematik Yarışması Dünya Derecesi!
Uluslararası Matematik Yarışması Dünya Derecesi!
  • Paylaş
Her yıl lise ve ortaokul kademesinde binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen uluslararası en prestijli matematik organizasyonu olan ”Math League (Matematik Ligi)” sonuçları açıklandı. Bu sene yarışmaya başta Kanada ve ABD olmak üzere dünyanın her yerinden çok sayıda öğrenci ve okul katıldı.

Math League’de Lise kademesinde 6 etaptan oluşan sınavların toplam değerlendirmesi neticesinde, Okyanus Koleji lise kademesinden yarışmaya katılan 4 öğrencimiz HIGH SCORING STUDENTS listesinde ilk 10’a girmeyi başarırken, 9 öğrencimiz listede yer almaya hak kazanarak okulumuzu ve ülkemizi gururlandırdı. Ataşehir Okyanus Koleji öğrencisi Dilan Karaaslan, 6 sınav sonucunda en yüksek puanı alarak DÜNYA BİRİNCİSİ oldu. Birçok farklı ülkeden okullarla yarışan öğrencilerimiz, Okyanus Kolejleri’ni okul sıralamasında DÜNYA İKİNCİLİĞİNE taşıdılar.

Öğrencilerimizle gurur duyuyor, sınavda gösterdikleri üstün performanstan dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Emeği geçen tüm matematik öğretmenlerimize, desteğini esirgemeyen BARGEM sorumlularına ve tüm idarecilerimize teşekkür ediyoruz.

Yarışma sonuçları için tıklayınız.


Haber
:
Pınar ÇETİN
Editör
:
Murat AKDEMİR
Tarih
:
08 Nisan 2021, Perşembe 10:20
Okunma
:
899 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

FORMU DOLDURUN
EPOSTA ADRESİNİZE
BİLGİ HEMEN GELSİN

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98