Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Okyanus Koleji Öğrencileri Uluslararası Matematik Ligi’nde (International Math League) 161 Puanla Dünya Birincisi Oldu
Okyanus Koleji Öğrencileri Uluslararası Matematik Ligi’nde (International Math League) 161 Puanla Dünya Birincisi Oldu
  • Paylaş
Her yıl lise ve ortaokul kademesinde binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen uluslararası en prestijli matematik organizasyonu olan ”Math League (Matematik Ligi)” sonuçları açıklandı. Bu sene yarışmaya başta Kanada ve ABD olmak üzere dünyanın her yerinden çok sayıda öğrenci ve okul katıldı.

Lise kademesinde ilki 15 Ekim 2019’de yapılan ve 6 etaptan oluşan Math League sınavlarının sonuncusu 17 Mart 2020 tarihinde yapılacaktı ancak Covid-19 sebebiyle bütün okullar son sınava mahsus olmak üzere 30 tam puan alarak değerlendirildi.

Math League’de 6 sınavın toplam değerlendirmesi neticesinde, Okyanus Koleji lise kademesinden yarışmaya katılan 13 öğrencimiz HIGH SCORING STUDENTS listesinde yer almaya hak kazanarak okulumuzu ve ülkemizi gururlandırdı. Birçok farklı ülkeden okullarla yarışan Okyanus Koleji öğrencileri, katılan tüm okullar arasında toplamda en yüksek puanı (161 puan) alarak DÜNYA BİRİNCİSİ oldular.

Öğrencilerimizle gurur duyuyor, sınavda gösterdikleri üstün performanstan dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Emeği geçen tüm matematik öğretmenlerimize, desteğini esirgemeyen BARGEM sorumlularına ve tüm idarecilerimize teşekkür ediyoruz.

Yarışma sonuçları için tıklayınız.


Haber
:
Pınar ÇETİN
Editör
:
Murat AKDEMİR
Tarih
:
21 Nisan 2020, Salı 16:59
Okunma
:
1.732 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
HAZİRAN AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98