Tübitak Proje Yarışmasında Okyanus Rüzgarı
Okyanus Lise Öğrencileri Tübitak Proje Yarışmasında 25 Bilimsel Proje İle Rekor Kırıyor

TÜBİTAK tarafından düzenlenen, 48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması' nda Okyanus Koleji öğrencileri bu yıl da büyük bir başarıya imza attı.

Okyanus Koleji lise öğrencileri, 27-29 Mart  2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK Bölge Finalleri'nde; Biyoloji, Kimya, Edebiyat, Tarih, Kodlama, Matematik, Teknoloji Tasarım ve Coğrafya alanlarında hazırladıkları 25 Bilimsel Proje ile Tübitak Lise Öğrencileri Arası Proje yarışmasına damga vuruyorlar.

Öğrencilerimiz yıl boyunca okullarında ve üniversitelerden aldıkları destekle hazırladıkları çalışmaları bugünden itibaren sergilemeye ve akademisyenlerden oluşan değerlendirme jürilerine sunum yapmaya başladılar.

Türkiye genelinde en fazla proje çalışması yürüten ve her yıl en çok proje ile Tübitak bölge finallerine katılmaya hak kazanan öğrencilerimizin çalışmalarını planlayan ve destek veren başta BARGEM (Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi) ekibimize ve danışman öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.  Bölge Finallerinde Okyanus Kolejleri'ni temsil edecek öğrencilerimize bölge finallerinde başarılar dileriz. 

Tübitak Bölge Final sergisi ödül töreni 30 Mart 2017 günü gerçekleşecektir.

Tübitak Bölge Finalisti öğrencilerimiz ve Danışman öğretmenleri listesi için tıklayınız.


Haber
:
Duygu YAVUZ
Editör
:
Fırat TUMBUL
Fotoğraf
:
Murat AKDEMİR
Tarih
:
27 Mart 2017, Pazartesi 16:24
Okunma
:
4.769 defa okunmuş

Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

Arama

444 10 98