Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | STEM Laboratuvar Teknikleri Dersi
STEM Laboratuvar Teknikleri Dersi
  • Paylaş
Okyanus Koleji fen lisesi öğrencileri “STEM Laboratuar Teknikleri” dersinde, Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında, akademik düzeyde ki laboratuar tekniklerini uygulayarak öğreniyorlar.

Fen lisesi öğrencilerine yönelik yürütülen akademik derslerden bir tanesi olan STEM laboratuar teknikleri dersinde öğrencilerimiz, ileri düzeyde laboratuar tekniklerini, sistematik bir müfredat eşliğinde uygulamaktadır.

Fen bilimleri alanlarında, bakteri kültürleri oluşturma, doku kültürleri, DNA analizleri, kök hücre teknikleri, kimyasal sentez, özüt çıkarma, çözelti hazırlama, spektrofotometrik ölçümler, optik çalışmalar, elektriksel ölçümler ve birçok farklı yöntem hakkında çalışmalar yürütülmektedir. Öğrencilerimiz bu ders sayesinde laboratuar teknikleri hakkında bilgi edinirken biryandan da bu teknikleri uygulamak için kullanılan malzeme ve cihazlar hakkında temel bilgilere sahip olmaktadır.

21.yüzyıl insanı becerilerini öğrencilerine katmayı hedef edinmiş olan Okyanus Kolejleri, fen bilimleri alanında ki bu becerileri, BARGEM birimi destekleri ile öğrencilerine aşılamaktadır. 

 


Haber
:
Abdullah KARALAR
Editör
:
Göktuğ Hekimoğlu
Fotoğraf
:
Murat AKDEMİR
Tarih
:
18 Aralık 2017, Pazartesi 16:00
Okunma
:
455 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
OCAK AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98