Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Okyanus Kolejleri 7. Sınıflar Arası V. Münazara Turnuvası Başlıyor
Okyanus Kolejleri 7. Sınıflar Arası V. Münazara Turnuvası Başlıyor
  • Paylaş
Okyanus Kolejleri Türkçe zümresi olarak artık gelenekselleştirdiğimiz bir yarışma haline gelen turnuvamız 7. SINIFLAR ARASI V. MÜNAZARA TURNUVASI başlıyor.

Münazara turnuvasındaki amaç kişiliklerinin gelişimi açısından en kritik dönemlerden birinde olan çocuklarımızı kendini iyi ifade edebilen, inandığı düşünceyi doğru savunabilen, öz güveni sağlam bireyler olarak yetiştirebilmek. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız yarışma önce kampüs birincilerinin belirlenmesi daha sonra ise kampüsler arasında yapılan basamaklarla finale ulaşılması şeklinde tamamlanacaktır.

Kampüslerin takımları bir üst tura geçmek için;

“Parayı kazanır kazanmaz harcamalıyız. / Parayı kazanır kazanmaz harcamamalı biriktirmeliyiz.

Cep telefonu aile ve arkadaşlık ilişkilerine zarar veriyor. /Cep telefonu aile ve arkadaşlık ilişkilerini pekiştirir.” konuları ile yarışacaklar.

Bu turu geçen takımlarımız çeyrek final ön elemesinde;

“En iyi öğrenme okuyarak yapılan öğrenmedir. / En iyi öğrenme dinleyerek yapılan öğrenmedir.”konusu ile yarışacaklar.

Çeyrek finale çıkan takımlar;

“Toplumların gelişmesi sanatla olur. / Toplumların gelişmesi bilimle olur.” konularınıtartışacak.

Yarı final takımları;

”Müstakil evlerde yaşamak bireylerin psikolojisini olumlu etkiler. / Toplu konutlardaki yaşamak bireylerin psikolojisini olumlu etkiler.”konusunda ter dökecekler.

Tüm bu konuları hakkıyla savunan iki takım finalde;

“Türkçeye yabancı dillerden kelime alınması milli benlik üzerine kötü etki yapar. / Türkçeye yabancı dillerden kelime alınması dilimizi zenginleştirir.” konusu ile tüm yeteneklerini sergileyip birinciliği hedefleyerek 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının şampiyonu olacak.

8 Ekim 2018' de başlayacak olan V. Münazara Turnuvası, 10 Nisan 2019 tarihinde Mimaroba kampüsünde yapılacak olan finalle son bulacak.

Münazara Turnuvası’nda Kampüs birincisi olan takımlara 5 Okyanus Yıldızı, Çeyrek final ön elemesini kazanan takımlara 10 Okyanus Yıldızı, Çeyrek finali kazanan takımlara 15 Okyanus Yıldızı, Yarı finali kazanan takımlara 20 Okyanus Yıldızı, Finalde kazanan takıma ise 30 Okyanus Yıldızı verilecek. Ayrıca katılan her öğrencimize katılım belgesi verilecek.

Okyanus Koleji “7.Sınıflar Arası V. Münazara Turnuvası” Şartnamesini incelemek için lütfen tıklayınız.

Tüm öğrencilerimize turnuvada başarılar dileriz.


Haber
:
Tuğba AKGÜN
Editör
:
İbrahim Aslan
Tarih
:
02 Ekim 2018, Salı 16:45
Okunma
:
925 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :
Sabiha EBCİM / 03 Ekim 2018, Çarşamba 21:18
“Beni anlamıyorlar, kimseye kendimi anlatamıyorum, insanların karşısında konuşamam…”
Okyanus Koleji öğrencileri bu cümlelerin hiç birini kurmuyor çünkü Okyanus Koleji öğrencilerinin; öz güven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, özgün fikir üretebilme ve karşılaştıkları problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, farklı görüşleri istastistiki bilgilerle savunabilmelerini alışkanlık haline getirmek, mantık yürütme, tezler ortaya koyma ve antitezler üretme konusunda becerilerini geliştirmelerine ortam hazırlamak için Okyanus Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da Münazara Turnuvası düzenliyor.
Tüm öğrencilere başarılar dilerim.
BİLGİLERİNİZİ GİRİN
MAYIS AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98