Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Okyanus Kolejinden Çocuklara 23 Nisan Hediyesi “Büyük Festival”
Okyanus Kolejinden Çocuklara 23 Nisan Hediyesi “Büyük Festival”
  • Paylaş
Okyanus Kolejinden Çocuklara 23 Nisan Hediyesi “Büyük Festival”

- Okyanus Koleji'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği "Çocuk Festivali"ne katılan 2 bin çocuk, okulun bahçesinde kurulan Okyanus survivor parkuru, şişme oyun alanları ve atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinlik alanlarında doyasıya eğlenerek, 23 Nisan'ı kutladı

İSTANBUL (AA) - Okyanus Koleji'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği ''Çocuk Festivali''ne katılan çocuklar, kendileri için kurulan etkinlik alanlarında doyasıya eğlendi.


Kolejin Kemerburgaz şubesinin dış bahçesinde gerçekleştirilen ve 2 bin çocuğun aileleriyle birlikte katıldığı festival, renkli görüntülere sahne oldu.


Çocuklar, okulun bahçesinde kurulan Okyanus survivor parkuru, şişme oyun alanları ve atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinlik alanlarında doyasıya eğlenerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kendilerine armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.


Okyanus Survivor parkurundaki yarışmalara katılan çocuklar heyecanlı ve eğlenceli anlar yaşadı. Çeşitli yarışmaların düzenlendiği parkur, hareketli anlara ev sahipliği yaptı.

Pamuk Prenses, Micky Mouse, Spiderman ve Elsa gibi çizgi film ve masal kahramanlarıyla vakit geçiren çocuklar, fotoğraf çekilerek, keyifli anlar yaşadı. 


- Çocuklar için "Ege ve Gaga müzikali" sahnelendi


TRT Çocuk'un sevilen çizgi filmi Ege ve Gaga'nın tiyatro sahnesine uyarlanmış halinin sahnelendiği festivalde, çocuklar müzikale yoğun ilgi gösterdi. 

Ayrıca festivalde gerçekleştirilen çuval ve ip çekme yarışları eğlenceli görüntülere sahne oldu. Çocuklar kendileri için oluşturan etkinlik alanlarında vakit geçirirken, aileler de yeşil alanda güzel havanın tadını çıkardı.


Öte yandan etkinliğe katılan çocuklara ve ailelerine, patlamış mısır, dondurma, pamuk şeker ve su ikram edildi. 


Gün boyu süren etkinlikte çocuklar hem 23 Nisan'ı kutlamanın hem de güzel havanın tadını çıkarmanın mutluluğunu yaşadı. 

Okyanus Koleji Çocuk Festivalinde Vestel, Mercedes ve Denizbank’da çeşitli etkinliklerle yer aldı. Ayrıca festival pekçok ünlü bloggerlarında ziyaretine sahne oldu.
- "Çocuklarımız her şeyin en güzeline layık"

Okyanus Koleji Kurucusu Orhan Özbey, festivale ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukların bayramı olan 23 Nisan'ı en güzel şekilde geçirmeleri için çaba gösterdiklerini belirtti. 

23 Nisan kutlamalarına bir gün önceden başlamış olduklarını aktaran Özbey, "Özellikle anaokulu öğrencilerimiz bugün bol bol eğlenecekler. Yarın da yine bütün ilkokul ve ortaokul çocuklarımız kendi kampüslerinde ve burada eğlenmeye devam edecekler. Çocuklarımız için elimizden gelen her şeyi vermeye gayret ediyoruz. Ama verirken de en güzelini verelim, değer verelim istiyoruz. Değer verirsek çocuklarımıza, onlar da kendilerini değerli ve özgüvenli hissedecekler, değerli şeyler yapma konusunda da gayret edecekler." dedi.

Bütün çocuklarımız her şeyin en güzeline layık olduğuna dikkati çeken Özbey, 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın dünyadan birçok öğrencinin de Türkiye'ye gelip kutlanmasının çok güzel bir özellik olduğunu ve bunun korunması gerektiğini söyledi. 

"23 Nisan neşe doluyor insan' sözünü tekrar yaşatalım" diyen Özbey, "Hakikaten neşe dolalım. Önümüzdeki günlere güzel bakalım, umutla bakalım. Çok güzel şeyler gelecek diye umuyorum. Herkesin 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı kutluyorum, iyi eğlenceler diliyorum." diye konuştu.  

- "Çok güzel bir 23 Nisan etkinliği oldu"

Festivale katılan 9 yaşındaki Ayşe Ergen de festivalde çok eğlenceli anlar yaşadığını dile getirerek, "Boyama yaptım. Kaydıraktan kaydım. Ege ile Gaga'nın gösterisini seyretti, çok güzeldi. 23 Nisan'ı bu şekilde kutlamış oldum. Şişme oyun parkurlarında oynadım." ifadelerini kullandı.


Etkinliğe kuzenleriyle birlikte geldiğini belirten Ergen, festivalin çok renkli geçtiğini ve eğlenceli vakit geçirdiğini dile getirdi.


7 yaşındaki Efe Yavuz da oyun parkurlarındaki labirentlerde çok güzel vakit geçirdiğini ve eğlendiğini söyledi. 


Çeşitli park oyuncaklarına bindiğini ve çok güzel vakit geçirdiğini ifade eden Yavuz, "Micheal Jackson dansı yaptım. Boyama ve diğer etkinliklere de katılmak istiyorum. Günüm çok güzel geçti. Çok güzel bir 23 Nisan etkinliği oldu." dedi.


2. sınıf öğrencisi Zeynep Ergen de festivali çok eğlenceli bulduğunu aktararak, "Şişme oyun parkurlarında çok eğlendim. Survivor oyun parkuruna katıldı. Televizyonda her zaman görüyordum. Çok katılmak istiyordum. Çok heyecanlı ve eğlenceli geçti." değerlendirmesinde bulundu. 


Haber
:
Anadolu Ajansı
Editör
:
İbrahim Aslan
Fotoğraf
:
Murat Akdemir
Tarih
:
22 Nisan 2018, Pazar 23:28
Okunma
:
1.585 defa okunmuş

  • Paylaş
BİLGİLERİNİZİ GİRİN
AĞUSTOS AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98