Okyanus Uluslararası İstatistik Poster Yarışması'nda Birinci Oldu
ISLP (The International Statistical Literacy Project) 2016-2017 Uluslararası İstatistik Poster Yarışması Türkiye Birincisi ve Ülke Temsilcisi Okyanus Koleji’nden

ISLP, 1994 yılından itibaren Uluslararası İstatistik Enstitüsü’nün eğitim ayağı olan International Association for Statistical Education (IASE) çatısı alltında gerçekleştirilen uluslararası istatistik poster yarışmasıdır. Yarışmanın gerçekleştirildiği ülkelerde ilk aşamada başvurular ulusal olarak değerlendirilmektedir. Ulusal seçmelerde başarı elde eden projeler Uluslararası İstatistik Kongresinde posterlerini sunma imkanı bulmaktadır.

Bu yıl ki teması “Ülkenizin Tarihi” olan istatistik poster yarışmasında ülkemizden yapılan başvurular arasından Beylikdüzü Okyanus Koleji öğrencilerimiz Azra Gürlek, Asya Gürlek ve Nisanur Sarıyer’in Selin Yenice danışmanlığında hazırladıkları “ANCIENT CITIES” (Eski Şehirler) adlı posterleri ile “2000 ve daha genç” yaş kategorisinde TÜRKİYE BİRİNCİSİ seçilmişlerdir. Öğrencilerimiz aynı zamanda Temmuz ayında Fas Marakeş’de gerçekleşecek 61. Uluslararası İstatistik Enstitüsü Kongresi’nde ülkemizi temsil edeceklerdir.

Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Detaylı bilgi için:

Ulusal site: http://www.islpturkey.com/

Uluslararası site: https://iase-web.org/islp/Poster_Competition_2016-2017.php


Haber
:
Pınar ÇETİN
Editör
:
Fırat TUMBUL
Tarih
:
10 Mayıs 2017, Çarşamba 15:36
Okunma
:
783 defa okunmuş

Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

Arama

444 10 98