Tatvan Okyanus Koleji, İlkokul | Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Neden “Eğitim Seti” adı altında bir paketleme sistemini tercih ettiniz?

Eğitim seti; tüm öğrencilerimizin aynı tarihte derslere başlaması, konuların sağlıklı işlenmesi, tüm öğrencilerimizin derse katılımlarının sağlanması ve verimli bir şekilde derse devamda önem taşımaktadır. Bu doğrultuda velilerimizin kitap ve materyallerin temini için uğraşmaları yerine, hazır bir şekilde öğrencimize teslim ediliyor. 

Kıyafet fiyatları uygun düzeyde mi?

Anaokulu 3 yaştan Lise 12. Sınıfa kadar kız ve erkek öğrencilerimiz için onlarca çeşit ürün farklı beden numaraları ile üretilmektedir. Sadece öğrenci sayısı kadar üretilmesi ve özel bir koleksiyon olması nedeni ile daha maliyetli olabilmektedir. Piyasada olduğu gibi her bir modelden onbinlerce parça üretilmiş olsaydı fiyatlar çok daha düşük olabilecekti. 

Özellikle koyu renkli ürünlerde zamanla renk solması oluyor, sebebi nedir?

Kumaş içeriği %100 pamuk olan ve çok sık yıkanan ürünlerde zamanla renk solması olabilir. Günümüzde çamaşır deterjanlarının (özellikle beyaz çamaşırlar için olanlar) ağartıcı (beyazlatıcı) özellikleri yüksektir. Ürün, yıkama talimatına uygun olarak, renkliler için kullanılan deterjan ile tersine çevrilerek yıkandığında daha iyi sonuçlar alınacaktır.  

Okul Kıyafetlerini aldım ve üzerinde yer alan yıkama talimatı bilgileri doğrultusunda yıkadım, kuruttum ve ütüledim. Üründe çekme, sarkma, renk verme, sökülme vb. değişiklikler oldu ne yapmalıyım?

Okyanus Store mağazasına gelip “Ürün Takip ve İnceleme Fişi” ni doldurarak ürünü yetkili kişiye teslim ediniz. Merkezde yapılacak gerekli inceleme sonucu imalat hatası olan ürünler yenisi ile değiştirilecektir.

Ürünler için neden kurutma makinası önerilmiyor?

Ürünler %100 pamuk içerikli olduğu için kurutma makinası önerilmiyor.

Okul kıyafetlerinde kardeş indiriminden faydalanabilir miyim?

Okul kıyafeti alışverişinizde %5 kardeş indiriminden faydalanabilirsiniz.

Ürün değişimi için nasıl bir yol izlemeliyim?

Okyanus Store mağazalarında ürün beden veya model değişimi yapabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürün kullanılmamış ve tadilat görmemiş olmalıdır. Değiştirme işlemi 30 gün içinde ve faturanız ile birlikte yapılmaktadır.

Standart bedenler dışında, kişiye özel ölçülerde okul kıyafeti yapılabilir mi?

Temel okul kıyafetlerinde standart bedenler uymadığı zaman kişiye özel ölçü alınarak okul kıyafeti yapılabilmektedir. 

Aldığım ürünü iade edebilir miyim? İade şartlarınız nedir?

İade edeceğiniz ürünü, 30 gün içinde, kullanılmamış ve tadilat görmemiş olması koşulu ile faturasıyla birlikte Okyanus Store mağazasına getirerek iade işleminizi yapabilirsiniz. (Kampanya dönemlerinde ürün iadesi yapılamamaktadır.)

Okul kıyafetlerini ne zaman ve nereden temin edebilirim?

Okul Kıyafetlerini Okul kampüslerinde bulunan Okyanus Store’ lardan 12 ay boyunca temin edebilirsiniz. Hafta içi 08.30-17.30, hafta sonu cumartesi günü 08.30-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Online alışveriş için www.okyanusstore.com ‘dan 7/24 hizmet alabilirsiniz. Satış noktaları iletişim bilgileri için www.okyanusstore.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi (UBAM) nerededir?
Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi (UBAM) Okyanus Kolejleri Avcılar Kampüsünde yer almaktadır.
İletişim Bilgileri:
Cihangir Mah. Meşrutiyet Cad. No: 70
Ambarlı / Avcılar - İSTANBUL

ubam@okyanuskoleji.k12.tr

Tel: 0 212 422 80 83 (Dahili:172 - Gözlem Merkezi:164)

Dönem boyunca kullanım için almam gereken -asgari seviyede- ürün çeşidi ne olmalı?

Okul Öncesi

 • Ürün Açıklaması
 • Hırka : 2 Adet
 • Polo T-shirt : 2 Adet
 • Pantolon : 2 Adet
 • Etek şort : 1 Adet
 • Gömlek : 1 Adet
 • Penye T-shirt : 6 Adet
 • Eşofman Takım : 1 Adet
 • Eşofman Alt : 2 Adet


İlkokul

 • Ürün Açıklaması
 • Hırka : 2 Adet
 • Polo T-shirt : 4 Adet
 • Pantolon : 2 Adet
 • Etek şort : 1 Adet
 • Gömlek : 1 Adet
 • Penye T-shirt : 4 Adet
 • Eşofman Takım : 1 Adet
 • Eşofman Alt : 2 Adet


Ortaokul

 • Ürün Açıklaması
 • Kazak : 2 Adet
 • Polo T-shirt : 4 Adet
 • Pantolon : 2 Adet
 • Gömlek : 1 Adet
 • Penye T-shirt : 4 Adet
 • Eşofman Takım : 1 Adet
 • Eşofman Alt : 2 Adet


Lise

 • Ürün Açıklaması
 • Kazak : 2
 • Polo T-shirt : 3
 • Pantolon : 2
 • Gömlek : 1
 • Penye T-shirt : 4
 • Eşofman Takım : 1
 • Eşofman Alt : 2
Okul Kıyafetlerinde kullanılan kumaş özellikleri nelerdir?

Okul kıyafetlerinde öğrencilerin hareket özgürlüğünü sağlayan, nefes alabilen doğal elyaf (pamuk) kullanılmıştır. Ürünün kullanım şekline göre gerekli esnekliği sağlaması için –pantolon ve eşofman takımlar- elasthane kullanılmıştır. 

Eğitim Seti paketimden fazla kitap çıktı, ne yapmalıyım?

Okulunuzda bulunan ön muhasebe birimine teslim edebilirsiniz.

Eğitim Seti paketimden eksik kitap çıktı, ne yapmalıyım?

Kademe yöneticinize öğrenci bilgileri ve kitap/materyal bilgilerini veriniz. Ana depodan eksik olan kitap/materyal size iletilmek üzere ilgili kademe yöneticinize  gönderilecektir.

Eğitim Seti içerisinde yer alan kitaplarda herhangi bir sorun çıktığında (baskı hatası, eksik sayfa, vb.) değişimi gerçekleşecek mi? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Hatalı kitap/malzemeyi kademe yöneticinize öğrenci bilgileriniz ile birlikte bırakınız. Ana depoda, hatalı kitap/malzeme değişimi yapılarak size iletilmek üzere ilgili kademe yöneticinize  gönderilecektir.

Eğitim Seti paketinden yabancı dil kitapları çıkmadı?

Okyanus Kolejleri öğrencileri İngilizceyi kur sisteminde öğrenmektedirler. Her kademede en az 2 farklı kur seviyesi bulunmaktadır. Her seviyenin kitap ve eğitim materyal içeriği kur seviyesine göre belirlenmiştir. Öğrencilerimiz, eğitim-öğretim dönemi başında İngilizce kur belirleme sınavına girerler. Sınav sonucuna göre kurlarına uygun kitaplar okul yöneticilerine teslim edilir. 

Eğitim Setimizi ne zaman ve nereden temin edebiliriz?

Eğitim setinizi 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren Okyanus Kolejleri kampüslerinden temin edebilirsiniz. Ön muhasebe birimine ödemenizi yaparak kitap satış reyonundan setinizi alabilirsiniz. 

Yıl içinde farklı kaynaklara gereksinim olacak mı? Eğer gereksinim olacaksa yeni kaynak kitaplar Okyanus Koleji’ nden mi temin edilecek?

İlgili dönem içinde MEB müfredatında değişiklik olması veya ani gelişen veya değişen koşullar gerçekleştiğinde yeni kaynaklara gereksinim olabilir. Bu durumda Okyanus Koleji’ nden temin edilecektir.

Dönem içinde Eğitim Seti içeriğinde yer alan kitap, kaynak veya malzemelerden herhangi birini kaybettiğimde yenisini temin edebilir miyim? Ne yapmalıyım?

Yenisini temin edebilirsiniz. Ön muhasebe birimine almak istediğiniz kitap/materyalin birim ücretini ödeyiniz. Ana depodan ön muhasebe birimine size iletilmek üzere gönderilecektir.

Eğitim Seti paketi içerisinde alım esnasında teslim edilmeyecek olan kitap ve eğitim materyali var mı?

Evet, Eğitim Seti paketinizde yer alan tüm ürünler alım esnasında teslim edilmiyor. Daha sonra teslim edilecek malzemeler;

1.,2.,3.,4. Sınıflar Görsel Sanat Malzemeleri,

5.,6.,7.,8. Sınıflar deneme sınavları, yaprak testler, dijital yayın şifreleri, seçmeli yabancı dil kitapları,

9.,10.,11.,12. Sınıflar deneme sınavları, yaprak testler, dijital yayın şifreleri,

Teslim edilmeyen malzemelerin ne zaman ve kimin tarafından teslim edileceği bilgisi Eğitim Seti içerik listesinde belirtilmiştir.

Hatalı kitap/malzemeyi kademe yöneticinize öğrenci bilgileriniz ile birlikte bırakınız. Ana depoda, hatalı kitap/malzeme değişimi yapılarak size iletilmek üzere ilgili kademe yöneticinize  gönderilecektir.

Eğitim Setini satın alırken kardeş indiriminden faydalanabiliyor muyuz?

Eğitim Setinizi alırken  %5 kardeş indiriminden faydalanabilirsiniz.

Eğitim Seti’ nin içinden istediklerimizi seçerek alabilir miyiz?

Eğitim Seti, anaokuldan lise son sınıfa kadar müfredat ve ders içeriklerine göre toplam öğrenci sayısı baz alınarak Okyanus Kolejleri öğrencilerine özel olarak hazırlanmaktadır. Özel olarak hazırlanan paketleri bölemiyor, tek kitap satışı gerçekleştiremiyor ve isteğe göre standart paketin dışında farklı bir paket oluşturulamıyor. Eğitim Seti içerisinde Okyanus Kolejleri eğitim sistemine özel kaynaklar bulunması sebebi ile dışarıdan setin tamamlanma şansı çok zayıftır. Eğitim Setinin bozulmadan alınması öğrencinin eğitim süreci için daha verimli olacaktır.

Eğitim Seti ödemesini ne şekilde yapacağız?

Nakit veya kredi kartı ile ön muhasebe birimine ödemenizi yapabilirsiniz. Kredi kartı ve ilgili kart kampanya koşullarını www.okyanuskoleji.k12.tr sitesinden öğrenebilirsiniz.

Eğitim Seti içeriği hangi kriterlere göre ve kimler tarafından belirlendi ?

İlgili eğitim-öğretim yılı içinde Okyanus Kolejleri zenginleştirilmiş ders müfredatına uygun olarak branş öğretmenleri ve bölüm başkanlarından oluşmuş akademik bir kadro tarafından seçilmektedir. Seçilen kitap ve materyaller farklı öğrenme stilleri göz önünde bulundurularak kademelere göre “öğrenmeyi öğrenme” ilkemizi destekleyici niteliktedir. 

Eğitim Seti’nin içeriğini neler oluşturmaktadır?

Eğitim Seti, bir öğrencinin ilgili eğitim-öğretim yılı içerisinde ihtiyaç duyacağı kitap, kaynak ve eğitim materyallerini kapsamaktadır.

Eğitim Seti içerisindeki kaynak kitaplar, okuma kitapları, soru bankaları öğrenciler ve sınavlar için yeterli midir?

Eğitim Seti içerisinde yer alan kitap listeleri oluşturulurken öğrencilerin ilgili eğitim-öğretim dönemi boyunca tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uzman akademik kadro tarafından planlandı. İlgili dönem müfredatına göre yeterlidir.

Avantaj Kart nedir?

Avantaj Kart, Okyanus Eğitim Kurumlarının anlaşmış olduğu firmalardan, belirlenen oranlarda indirim hakkından yararlanmayı sunan bir karttır.

Avantaj Kart sahibi olmanın avantajları nelerdir?

Okyanus Avantaj Kart sahibi Okyanus Kolejleri velileri, öğretmenleri, öğrenci ve personeli  sağlık , eğitim, spor , güzellik, restoran ve pastaneler , otomotiv , giyim, mobilya, otel, düğün-davetiye gibi sektörlerdeki üye iş yerlerinden  indirim kazanırlar. Aynı zamanda onların düzenlediği kampanyalardan faydalanırlar.

Avantaj Kartın geçerliliği ne kadardır?

Okyanus Avantaj Kart’ın geçerlilik süresi 1 yıldır. Her yıl Ocak ayında kartlar yenilenerek, dağıtılmaktadır.

Avantaj Karta nasıl sahip olabilirim?

2015 yılına ait Okyanus Avantaj Kartlarınız Okyanus Koleji kampüslerindeki idarecilere iletilmiştir. Kartınızı Okyanus Kolejleri kampüslerindeki idarecilerden ÜCRETSİZ olarak  temin edebilirsiniz.

Avantaj Kartım var, hangi üye iş yerlerinden ne kadarlık indirim kazanırım?

Karta üye olan iş yerlerinin listesi ve indirim oranları,  Avantaj Kart web sitesindeki Üye İşyerleri sayfasında yer almaktadır.

Avantaj Kart elime geçti, nasıl kullanıma açabilirim?

Avantaj Kart kullanıma açıktır. Size ulaştığı andan itibaren herhangi bir işlem yapmadan kullanabilirsiniz.

Avantaj Kart üye iş yeri olmak istiyorum ne yapmalıyım?

Avantaj Kartın geçerli olduğu ayrıcalıklı üye işyerleri arasında yer almak için web sitesindeki iletişim formundan iletişime geçebilir. 0212 605 06 09 nolu telefondan Kurumsal İletişim departmanında Arzu Uğurlu ile görüşebilirsiniz.

Neden üye iş yeri olmalıyım? Okyanus Avantaj Kart üye iş yeri olmanın avantajları nelerdir?

Avantaj Kart hem kullanıcılarına hem de üye iş yerlerine avantajlar sağlamaktadır. Üye iş yerleri, 25 binden fazla Okyanus Ailesinin üyesine doğrudan ulaşma, kendilerini tanıtma ve portföyünü genişletme imkanı bulmaktadır.

Avataj Kartımı kaybettim, ne yapmalıyım?

Kartı kaybetmeniz halinde web sitesindeki iletişim formundan yenisini talep edebilir. Ya da 0212 605 06 09  nolu telefondan Kurumsal İletişim departmanından Arzu Uğurlu ile görüşebilirsiniz.

 

Aradığınız cevap burada değil mi? Sorunuzu sorun, cevaplayalım.

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
OCAK AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98