Yetenek ve Kulüp Seçimleri Başlıyor!
  • Paylaş
2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yetenek ve Kulüp Seçimleri Başlıyor!

Değerli Velilerimiz; 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle; öğrencilerimizin potansiyelini tanımasına fırsat verip, ilgi ve yeteneklerini keşfetmek amacıyla Yetenek Merkezli Eğitim Modelimizin temellerini oluşturan yetenek dersleri seçimleri interaktif portal üzerinden gerçekleştirilecektir.

 

Hangi Öğrenciler Tercih Yapabilecek?

İlkokul 2.3 ve 4. Sınıf, Ortaokul 5.6.7 ve 8. Sınıf, Lise 9.10.ve 11 sınıflarımızda öğrenim gören tüm öğrencilerimiz yetenek ve kulüp tercihlerini elektronik ortam üzerinden yapacaktır.

 

Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır?

Velilerimizin tercih esnasında yapacağı işlem adımları sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  • Okyanus Kolejleri web sitesinden Öğrenci Veli Panel PUSULAM (İnteraktif) alanından Öğrenci kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapılır.
  • "Yetenek Gelişim" başlığı altındaki "Yetenek Seçim" adımları izlenir.
  • Kontenjanlar dâhilinde istenilen tercih işlemi yapılıp "Kaydet" butonuna basılarak kayıt işlemi gerçekleştirilir.

 

Tercih İşlemleri Ne Zaman Yapılır?

2-3-4-5-6-7-8-9-10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz 15-19 Eylül tarihleri arasında tercihlerini kontenjan dâhilinde yapabileceklerdir.

Mevcut yeteneğinde devam etmek isteyen öğrencilerimizin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

 

 

1, 2 ve 8. sınıfların Tercih İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilecek?

1. sınıf öğrencilerimiz I. Dönem tüm yetenek alanlarına periyodik olarak dâhil olacaktır. Okul rehberlik birimimizin yapacağı Timi Testi sonuçları da dikkate alınarak 2. sınıftan itibaren öğrencinin en doğru yetenek alanına yerleştirilmesi konusunda velilerimizle görüşmeler gerçekleştirilip tercih işlemleri yapılacaktır.

2. sınıf öğrencilerimiz geçen yıl My TalentJourney kapsamında yapılan uygulamalar doğrultusunda geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı ilk döneminde verilen yetenek karnesi sonuçlarına göre PUSULAM üzerinden tercih işlemlerini yapacaklardır.

8. sınıf öğrencilerimiz yetenek ve kulüplerden yalnızca birini tercih etmesi gerektiği için tüm öğrencilerimiz tercih yapacaktır.

Yeteneği tanıyan, onu açığa çıkaran sanat eğitimcilerimizle; öğrencilerimizin bilişsel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkı sağlamayı hedefleyerek tüm öğrencilerimize başarı ve mutluluk dolu bir yıl diliyoruz.

 

Not: Tüm yetenek branşlarımız kontenjanlarla sınırlıdır.

 


Haber
:
Editör
:
Tarih
:
13 Eylül 2022, Salı 12:50
Okunma
:
4.995 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

FORMU DOLDURUN
KAYIT VE ÜCRET İÇİN
SİZE HEMEN DÖNELİM

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası