Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | Okyanus Koleji Öğrencilerinin Bilim Yolcuğunda ki İkinci Durakları CERN!
Okyanus Koleji Öğrencilerinin Bilim Yolcuğunda ki İkinci Durakları CERN!
  • Paylaş
Yurt içi ve yurt dışında görev yapan, alanında uzman akademisyenlerin oluşturduğu “Bilime Yolculuk” projesi kapsamında, 22 Ekim 2017 tarihinde Avcılar Okyanus Koleji lise ve ortaokul öğrencileri “CERN” isimli e-konferansa katılım sağladılar.

Cern de gerçekleştirilen bazı projelerde görev alan Dr. Bora Akgün ve Dr. Cenk Yıldız ‘ın katılım sağladığı konferansta, orada gerçekleştirilen çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan öğrencilerimiz, bu konu hakkındaki meraklarını giderdiler.

Özellikle kuantum fiziği alanında yapılan çalışmaların yaşadığımız Dünya açısından ne denli önemli olduğunun farkına varan öğrencilerimiz, bilimsel açıdan bu konuda ki ufuklarını genişlettiler.

Öğrencilerimize bilimsel anlamda her türlü desteği veren Bargem birimine bu alandaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Öğrencilerimizle beraber çıktıkları bilim yolculuğunda ki bir sonraki duraklarını merakla beklemekteyiz.


Haber
:
Abdullah Karalar
Editör
:
Göktuğ Hekimoğlu
Tarih
:
23 Kasım 2017, Perşembe 14:00
Okunma
:
318 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :

Henüz yorum yok, ilk yorumu yapmak ister misiniz?

BİLGİLERİNİZİ GİRİN
EKİM AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98