Okyanus Koleji - Kolej, Özel Okul, Ana okulu, ilkokul, ortaokul, Lise | 5, 6 ve 7. Sınıflar için Okula Dönüş 10-14 Eylül Haftası Başlıyor! Sen de Katıl!
5, 6 ve 7. Sınıflar için Okula Dönüş 10-14 Eylül Haftası Başlıyor! Sen de Katıl!
  • Paylaş
10-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘’Okula Dönüş’’ programı kapsamında ortaokul öğrencileri eğitim öğretim çalışmalarına bir hafta erken başlıyor.

Bir ev düşünün. Bu evin temelini kazmadan ham toprağın üzerine bina yapmaya çalışıyorsunuz. Birinci duvar, ikinci duvar… derken ilk katı bitiriyorsunuz ya da öyle olduğunu zannediyorsunuz. İkinci katı yapmaya başladığınızda o yaptığınız “temelsiz” ilk kat büyük bir gürültüyle yıkılıyor. O yaptıklarınız, emekleriniz, umutlarınız, tüm çabanız da o duvarlarla beraber yıkılıyor.Eğitimde “Öğrenmeyi Öğretmek” felsefesini ilke edinen Okyanus Koleji, temelsiz bir evin dayanamayacağını bildiği gibi temeli eksik olan bilgilerin de kalıcı olmadığını biliyor. Bu nedenle eğitim sisteminin sarmal yapısını da göz önüne alarak “Okula Dönüş’’ programıyla temelleri sağlamlaştırıyor.

2018-2019 eğitim öğretim yılına bir hafta erken başlayarak 5. sınıflarda sadece İngilizce; 6 ve 7.sınıflarda ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinden bir önceki yılda görüp bu seneye temel oluşturacak konuları tekrar ediyor. 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde saat 09.00 –12.15 arası kendi kampüslerinde derslere giren öğrenciler bir önceki yılda gördükleri ve bu seneye temel olacak konuları, öğretmenleriyle birlikte eğlenerek, merak ederek ve sorgulayarak tekrar edecekler.

Öğrenciler, bu program için özel olarak hazırlanan dokümanlarla eksiklerinin neler olduğunu daha kolay tespit ederek bu bir haftayı eksiklerini kapamak için fırsata çevirecekler.

Yeni eğitim ve öğretim yılına tam ve eksiksiz hazırlanan öğrenciler, sene içerisinde de bu programın faydasını görecek, yeni bilgilerini eskilerle daha kolay birleştirerek “tam öğrenmeye” ulaşacaklardır.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.


Haber
:
Sabiha Ebcim
Editör
:
İbrahim Aslan
Tarih
:
05 Eylül 2018, Çarşamba 15:05
Okunma
:
1.242 defa okunmuş

  • Paylaş
Yorum Yazın :
Yorumlar :
Sabiha EBCİM / 05 Eylül 2018, Çarşamba 15:18
Tüm öğrencilerimizi heyecanla bekliyor ve başarılar diliyoruz.
Tuğba AKGÜN / 05 Eylül 2018, Çarşamba 15:22
Yeni bir eğitim - öğretim yılında yeni başarılarda öğrencilerimizle yol almak için büyük bir heyecan ve özlemle öğrencilerimizi bekliyoruz.
Sevda Gul / 05 Eylül 2018, Çarşamba 15:26
Basarilarimizin artarak devam ettigi bir yil diliyorum.
Kamile usenmez / 05 Eylül 2018, Çarşamba 23:04
Tum ogrencilerimize basarilar dilerim
BİLGİLERİNİZİ GİRİN
TEMMUZ AYINA ÖZEL
AVANTAJLI FİYATLAR İÇİN
SİZE DÖNELİM

Arama

444 10 98