Avcılar Okyanus Koleji, Anadolu Lisesi | Fiziki Yapı
Fiziki Yapı
Genel

İstanbul'un Avcılar İlçesi, Cihangir Mahallesinde bulunan okulumuz Okyanus Kolejleri'nin ilk kampüsü olarak 2004-2005 Eğitim - Öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır. Okulumuza, Kurucumuz tarafından “Özel Eğitim ve Yaşam Merkezi Okyanus Koleji ” adı verilmiştir. Toplam 20.000m2 alan üzerine kurulu 1500 öğrenci kapasiteliolan Avcılar Okyanus Koleji’nde 1000 kişilik yemekhane, Revir, İlgi ve Yetenek odaları, İngilizce okuma, yazma ve konuşma köşeleri, Kütüphane, İki Kantin, İki yüzme havuzu,Tenis kortu, Jimnastik salonu, Fitness salonu, Spor salonu, 350 kişilik konferans salonu, Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Elektro Fizik laboratuvarları, Resim, Ebru İş Eğitimi ve Sanatsal Tasarım Atölyeleri bulunmaktadır.

Avcılar Okyanus Koleji bünyesinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen ve Proje Lisesi bulunmaktadır. Sınıflarımızda, tabletle ve akıllı tahtalarile eğitim verilmektedir.

Okyanus Park: Şehrin Ortasında Tabiat İle İç İçe Olma Lüksü
Avcılar Okyanus Koleji’nde yer alan Okyanus Park yeşil alanları, oyun bölgeleri, çardakları, hayvan barınağı, mantar evi, tribünü olan açık halı sahası, tenis kortu, basket sahası ve dağcılık parkuru gibi bünyesinde bulundurduğu çeşitli sosyal imkânları öğrenci ve ziyaretçilerine sunuyor.

Okyanus’un Uzaya Açılan Kapısı (UBAM) Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi
Avcılar Okyanus Koleji bünyesinde bulunan UBAM, Türkiye ve uluslararası ölçekli uzay ve astronomi yarışmaları, seminerler ve konferanslar gibi etkinlikleri toplumun her kesimine sunuyor.

Farklılaştırılmış ve Zenginleştirilmiş Eğitim 
Avcılar Okyanus Koleji’nde Türkçe derslerini, “Hızlı Okuma” ile destekliyoruz.

"Her öğrencinin başarılı olabileceği bir sosyal faaliyet alanı mutlaka vardır."
Avcılar Okyanus Koleji olarak öğrencilerimize kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kulüp yeteneklerini seçme ve bu doğrultuda; spor, sanat ve kültürel faaliyetlere katılıma imkânı sunuyoruz.

Avcılar Okyanus Koleji Fen ve Proje Lisesi
Bilim hedefine kilitlemiş öğrencilerimizi Avcılar Okyanus Koleji'ne bekliyoruz. Okyanus Koleji Fen ve Proje Lisesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınan özel izinle diğer fen liselerinde olmayan 5 farklı akademik program uygulanmaktadır.

• Astrofizik (Uzay Bilimleri ve Uygulamaları)
• Elektrofizik (Elektronik ve Uygulamaları)
• Jeofizik (Yer Bilimleri ve Uygulamaları)
• Nanoteknoloji ve Genetik (Nano Bilim ve Uygulamaları, Biyoteknoloji ve Uygulamaları)
• Genetik ( Bioteknoloji ve Uygulamaları)
Bu beş akademik programın okulumuzda uygulayıcıları İstanbul’daki güzide üniversitelerin değerli akademisyenleridir.

Şentürk UÇAK
Okyanus Kolejleri
Avcılar Okul Müdürü
senturkucak@okyanuskoleji.k12.tr

Bu sayfa ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşın
FORMU DOLDURUN
EPOSTA ADRESİNİZE
BİLGİ HEMEN GELSİN

Arama

Kişisel Verilerin Korunması Politikası - Çerez Politikası
444 10 98