• Avantajlı Kayıtlarımız Başladı
 • Store
 • Yaz Spor Okulu
 • Okyanus Koleji Bursluluk Sınavları ve Testler

  Okyanus'ta Şölen Var!


  Yorum Yazın :

  Yorumlar;

  • Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
  Okyanus Kolejleri Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Zümresi tarafından Mayıs ayında 1,2,3,4,5,6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik kod şöleni gerçekleştirilecektir.

  Okyanus Kolejlerinin bu yıl ilkini organize edeceği ve geleneksel hale getirmeyi hedeflediği Türkiye'nin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ilk kod şöleni 22 farklı kampüste gerçekleştirilecektir. Düzenlenecek bu şölende bilişim çağının temel gereklerinden biri olan algoritmik düşüncenin kazandırılması ve simülasyon teknikleriyle pekiştirilmesi amaçlanmaktadır.

  Kodlama derslerini Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi müfredatına alan Okyanus Koleji, Teknolojide ‘tüketici nesil’ olmak yerine  'üretici nesil' olmayı hedeflemektedir. Bu yönelik verilen eğitimlerde de öğrencilerimiz, her geçen gün yazılım mantığını daha fazla kavrıyor. Yazılım dünyasına ait komutları öğrenmekle birlikte örüntü kurma, mantık oluşturma ve farklı çözüm yollarını araştırma becerilerini artırıp uyguluyorlar.

  Oyunlaştırma ile kod öğretimi sayesinde öğrenciler kodlama mantığını kavrayarak bilgisayarın oyun oynamaktan ibaret olmadığını anlamaları hedeflenmektedir. Bunu gerçekleştirmek için de tüm kampüslerimizde beş gün boyunca kodlama etkinlikleri yapılacaktır.

  Kod Şöleninde Neler Yapılacak?

  Scratch İle Kodlama Ve Oyun Yapımı

  Code.Org İle Kodlama

  Hour Of Code Etkinlikleri

  Labirent Oyunu Simülasyonu

  Kendi Bilgisayarını Tasarla Etkinliği

  Kod Şöleninin Olduğunu Günler Angry Birds Zil Sesi

  Klavye Tuş Yapıştırma Etkinliği

  Arı-Petek Oyunu Tasarlama

  Yapılan bu şölende teknoloji ile iç içe beş gün geçirecek öğrencilerimiz etkinliklere katılacaklar, birbirlerine meydan okuyacaklar, görevlerini tamamladıklarında sürpriz hediyeler kazanacaklar ve birbirinden farklı oyunlara katılarak eğlenirken öğrenecekler.

  » Haber: Mete DOĞANAY

  » Editör: Fırat TUMBUL

  » Ekleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, Pazartesi 16:24

  » Okunma: 218 defa okunmuş

  Genel Müdürlük : Talat Paşa Cad. Yeşil Irmak Sok. No:1 Esenkent - İSTANBUL
  Okyanus Kolejleri, Okyanus Holding kuruluşudur.
  Galaksi Reklam Ajansı